Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 19:01

Darbą baigiantys pajūrio gelbėtojai: apie lūžusias nosis ir įžūlius poilsiautojus

„Ekstremali“, – taip apie prabėgusią vasarą kalbėjo rugsėjo 15-ąją sezoną užbaigiantys kai kurie iš beveik pusantro šimto gelbėtojų. Paskutinę darbo dieną jie užsiėmė technikos tvarkymu ir gelbėtojų stotelių užvėrimui iki kito sezono.
Palangoje, net esant draudžiančiai maudytis – raudonai – vėliavai, vandenyje gausu poilsiautojų
Palangoje, net esant draudžiančiai maudytis – raudonai – vėliavai, vandenyje gausu poilsiautojų / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ketvirtadienį temperatūra Baltijos jūroje siekė 11-12 laipsnių. „Esame prie jūros tik trise“, – teigė Palangos gelbėtojams vadovaujantis Jonas Pirožnikas. Paskutinę darbo dieną gelbėtojams darbo netrūko. Prižiūrėti besimaudančių nereikėjo, tačiau darbo krante tvarkant inventorių – sočiai.

Gelbėtojų Klaipėdoje ir Palangoje komandų vadovai teigė, kad ši vasara iš tiesų buvo išskirtinė.

„Po audringos žiemos ir pavasario jūroje buvo nemažai duobių. Vyravo nepalankūs vėjai, kėlę bangas ir traukę žmones tolyn į jūrą“, – aiškino Klaipėdos gelbėtojams vadovaujantis Aleksandras Siakki.

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Palangoje, net esant draudžiančiai maudytis – raudonai – vėliavai, vandenyje gausu poilsiautojų
Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Palangoje, net esant draudžiančiai maudytis – raudonai – vėliavai, vandenyje gausu poilsiautojų

Apsimetė skendęs

Neretai žmonės pyko – oras šiltas gražus, tačiau iškabintos raudonos vėliavos, draudžiančios maudytis.

„Ir tada situacija: krante vėjo lyg nėra, kabo raudona vėliava. Žmonės pyksta, kodėl maudytis negalima. Neklauso, eina patys. O jūroje jau visai kitaip. Vieną dieną teko gelbėti net aštuonis skendusius poilsiautojus, kurie neklausė mūsų įspėjimų“, – pasakojo pašnekovas.

Jis prisiminė ir incidentą liepos paskutinėmis dienomis Giruliuose. Kai neblaivus vyras, prie jūros atvykęs iš Kazlų Rūdos, norėjo pasimaivyti prieš žmoną. Įlipęs į jūrą jis apsimetė skęstantis ir prarandantis sąmonę. Įvykį pamatę gelbėtojai pamanė, kad šis iš tiesų skęsta ir prisistatė.

Suprasti akimirksniu

  • Klaipėdos gelbėtojai turi 12 postų, piko metu čia dirbo 70 gelbėtojų.
  • Klaipėdos gelbėtojams šiemet teko iš jūros traukti 29 skenduolius.
  • Palangos paplūdimiuose šiemet skendo 26 žmonės.
  • Iš viso praėjusią vasarą Baltijoje nuskendo du poilsiautojai. Abu jie buvo Baltarusijos piliečiai.

Įvykiai pasisuko ne itin linksmai. Vyras supyko sulaukęs gelbėtojų dėmesio, iškeikė juos ir pasiuntė „toli“... Kilo konfliktas. Vyrui pakilo spaudimas, jį ginti puolė žmona. Netrukus į vietą atvyko ir medikai, policininkai. Vyrui nustatytas 2,2 promilės girtumas.

Tačiau nelaimių nepavyko išvengti: liepą Giruliuose nuskendo baltarusis. Vyro kūnas rastas tik kitą dieną.

Sulaužė nosį

A.Siakki pastebėjo, kad šiemet visi skendę poilsiautojai buvo iš užsienio, arba sugrįžę lietuviai emigrantai. Jo manymu, jie tiesiog neįvertino Baltijos jūros savybių – traukos ir duobių.

Palangos gelbėtojams vadovaujantis J.Pirožnikas pasakojo, kad ši vasara iš tiesų buvo išskirtinė. „Lyg jūrą matytų paskutinį kartą“, – dar vasarą jis komentavo situaciją 15min.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šventosios vakarėjantis paplūdimys
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Šventosios vakarėjantis paplūdimys

Iš tiesų susidarė konfliktinė situacija: karštais orais poilsiautojams buvo sunku suprasti, kodėl iškelta raudona vėliava, kodėl negalima maudytis.

Kartą vienam gelbėtojui, nuėjusiam įspėti poilsiautojo, buvo sulaužyta nosis. Iš jūros išgelbėtas girtas poilsiautojas neapsidžiaugė sulaukęs gelbėtojų – vienam trenkė alkūne.

Įtampų buvo ir daugiau. Baltarusijos pilietis, nors ir buvo asmeniškai įspėtas, nuėjo maudytis ir... nuskendo.

„Įvykis yra nufilmuotas. Žmogus nepaklausė ir pasirinko lemtį. Tad šią vasarą turėjome streso“, – kalbėjo J.Pirožnikas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min