Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 2d. 09:25

Darbą pradeda pirmasis Lietuvos ūkio ministerijos komercijos atašė Baltarusijoje

Nuo pirmadienio darbą pradeda komercijos atašė Baltarusijoje Edvinas Kaminskas. Jis – pirmasis Lietuvos ūkio ministerijos komercijos atašė šioje valstybėje.

32 metų verslo vadybos specialistas E.Kaminskas iki šio paskyrimo bendrovėje „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) ėjo Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovo pareigas. Jis taip pat yra dirbęs bendrovėse „Lietuvos eksporto ir importo draudimas“, „Lietuvos draudimas“, teigiama išplatintame pranešime spaudai. 

Komercijos atašė darbo tikslas – didinti lietuviškų prekių ir paslaugų eksportą, padėti Lietuvos įmonėms rasti bendradarbiavimo partnerių, formų ir būdų, pritraukti į Lietuvą užsienio investicijų ir turistų, formuoti teigiamą Lietuvos ekonomikos įvaizdį užsienyje. Komercijos atašė taip pat prisideda ir prie efektyvaus ekonominių bei verslo iniciatyvų užsienio valstybėse koordinavimo.

Statistikos departamento duomenimis, Baltarusija tarp kitų Lietuvos prekybos partnerių 2008 m. sausio–lapkričio mėn. pagal prekybos apyvartą buvo 11, eksportą – 9, o importą – 16 vietoje. Palyginti su tuo pačiu 2007 m. laikotarpiu, prekybos apyvarta padidėjo 25,4 proc. ir sudarė 3412,8 mln. Lt, eksportas – 43,6 proc. (2271,8 mln. Lt), o importas – 0,2 proc. (1141,1 mln. Lt).

Komercijos atašė pareigybės pradėtos steigti 2001 metų pabaigoje Lietuvai svarbiose užsienio rinkose. Šiuo metu Lietuvos komercijos atašė taip pat dirba Rusijoje (Maskvoje ir Sankt Peterburge), Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Prancūzijoje, Kazachstane, Kinijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Švedijoje. Iš viso yra įsteigta 13 Lietuvos komercijos atašė pareigybių.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:50
01:29
26:48

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min