2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 01 05

Darbą pradėjo krašto apsaugos viceministras Ž.Tomkus ir ministerijos kanclerė K.Deviatnikovaitė

Antradienį darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo naujasis viceministras Žilvinas Tomkus ir ministerijos kanclerė Kristina Deviatnikovaitė. Ž.Tomkus kuruos gynybos politikos ir planavimo, karinio personalo politikos bei strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių sritis, o K.Deviatnikovaitė bus atsakinga už Krašto apsaugos ministerijos veiklos valdymą ir administravimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Žilvinas Tomkus, Kristina Deviatnikovaitė
Žilvinas Tomkus, Kristina Deviatnikovaitė

Antradienį viceministro pareigas pradėjęs eiti Ž.Tomkus krašto apsaugos sistemoje dirba nuo 2003 metų. „Žilvinas turi sukaupęs didelę patirtį krašto apsaugos sistemoje, dirbdamas ir tobulėdamas įvairiose srityse. Jo patirtis ir įgūdžiai bus ypač naudingi užtikrinant krašto apsaugos veiklos tęstinumą ir įgyvendinant LR Vyriausybės programos nuostatas dėl Lietuvos gynybinių pajėgumų stiprinimo", – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Alfredo Pliadžio nuotr./Žilvinas Tomkus
Alfredo Pliadžio nuotr./Žilvinas Tomkus

Iki paskyrimo į naująsias pareigas Ž.Tomkus ėjo ministerijos Karo tarnybos ir personalo departamento direktoriaus pareigas. Prieš tai jis dirbo Lietuvos nuolatinėje atstovybėje prie NATO, kur atstovavo Lietuvos pozicijai dėl NATO kolektyvinės gynybos iniciatyvų įtvirtinimo Baltijos regione, vadovavo Krašto apsaugos ministerijos Tarptautinių ryšių ir operacijų departamentui, ėjo Gynybos politikos ir planavimo departamento direktoriaus pavaduotojo, kt. pareigas. Jis yra baigęs kelias programas Baltijos gynybos koledže (BALTDEFCOL) Estijoje, taip pat tobulinęs kvalifikaciją NATO gynybos koledže Romoje (Italija), Gynybos resursų vadybos institute JAV.

Ž.Tomkus turi Politikos mokslų magistro laipsnį, įgytą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Naujasis krašto apsaugos viceministras turi ir Gen. J.Žemaičio Lietuvos karo akademijoje įgytą atsargos leitenanto karinį laipsnį ir beveik dešimt metų atliko nenuolatinę tarnybą Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgose.

Alfredo Pliadžio nuotr./Kristina Deviatnikovaitė
Alfredo Pliadžio nuotr./Kristina Deviatnikovaitė

Nuo antradienio prie ministro A.Anušausko komandos prisijungė ir Krašto apsaugos ministerijos kanclerės pareigas eis K.Deviatnikovaitė.

„Kristinos puikus teisės išmanymas ir turima didžiulė tarptautinė patirtis, įgyta atstovaujant Lietuvos nacionaliniams interesams Europos Sąjungos Taryboje, kitose ES institucijose, neabejotinai pravers diegiant efektyvesnį valdymą ir administravimą Krašto apsaugos ministerijoje ir visoje krašto apsaugos sistemoje", – savo pasirinkimą komentuoja krašto apsaugos ministras.

K.Deviatnikovaitė iki paskyrimo į naująsias pareigas ėjo Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės grupės vyresniosios patarėjos pareigas. Ji turi ilgametę patirtį nacionalinės teisėkūros, Europos Sąjungos ir tarptautinių reikalų, tarptautinio bendradarbiavimo, tarptautinių derybų, tarptautinių dokumentų įgyvendinimo nacionalinėje teisėje klausimais, stažavosi Europos Sąjungos Bendrajame Teisme.

Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metu buvo paskirta Materialinės baudžiamosios teisės darbo grupės pirmininke. Keletą metų ji dirbo Teisingumo atašė Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje Briuselyje (Belgija), kur atstovavo Lietuvos interesams ir pozicijoms ES institucijose ir agentūrose teisingumo klausimais. Taip pat konsultavo Albanijos vidaus reikalų pareigūnus ir prokurorus aktualiais Europos Sąjungos teisės aktų įgyvendinimo ir praktinio taikymo klausimais.

K.Deviatnikovaitė yra įgijusi Teisės magistro laipsnį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min