Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 8d. 13:36

Darbą pradės naujos sudėties Teisėjų garbės teismas

Temidė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Temidė

Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui paskyrus dvi naujas Teisėjų garbės teismo (TGT) nares, baigta formuoti naujoji šios teismų savivaldos institucijos sudėtis.

Pirmasis Teisėjų garbės teismo posėdis numatytas vasario 10 d. 10.00 val.

Prieš porą savaičių Teisėjų tarybos posėdyje Teisėjų garbės teismo pirmininke paskirta Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Audronė Kartanienė šį paskyrimą vertina ne tik kaip profesinės veiklos pripažinimą, bet ir kaip jai svarbų kolegų išreikštą pasitikėjimą.

„Kartu suprantu ir Teisėjų garbės teismo veiklos svarbą bei atsakomybę už šio teismo veiklos rezultatus kiekvienam teisėjui, visai teisėjų bendruomenei ir visuomenei, – sako naujoji pirmininkė. – Nors pastarieji keleri metai rodo teisėjams iškeltų ir Teisėjų garbės teisme išnagrinėtų drausmės bylų skaičiaus mažėjimo tendenciją, tačiau, kad ir kaip būtų gaila, vis dar pasitaiko atvejų, kai vienas ar kitas teisėjas savo poelgiu žemina teisėjo vardą, taip menkindamas teismų autoritetą ir visuomenės pasitikėjimą teismais ir teisėjais.“

Anot A.Kartanienės, viena iš prielaidų, galinčių didinti visuomenės pasitikėjimą teismais ir teisėjais, kelti jų autoritetą, yra nepriekaištingas Teisėjų etikos kodekse nustatytų teisėjų veiklos ir elgesio principų laikymasis. „Iš jų asmeniškai man ypač svarbus – pagarbos žmogui principas“, – teigia ji.

Lietuvos Aukščiausiajame Teisme teisėja A.Kartanienė dirba nuo 2014 metų. Anksčiau ji dirbo Lietuvos apeliaciniame teisme, 1995–2014 m. – Vilniaus apygardos teisme, 1992–1995 m. – Vilniaus miesto 1 apylinkės teisme.

Teisėjų garbės teismas sudaromas iš dešimties narių. Patvirtinus naujos sudėties TGT, jį atstovauja šie teisėjai: Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėja Audronė Kartanienė, Lietuvos apeliacinio teismo teisėja Laima Garnelienė, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėjas Dainius Raižys, Vilniaus apygardos teismo teisėja Regina Pocienė, Šiaulių apygardos teismo teisėjas Gražvydas Poškus ir Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėja Jolanta Vėgelienė.

Seimo pirmininkas į TGT paskyrė Vytauto Didžiojo universiteto mokslo prorektorę, Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorę Juliją Kiršienę ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto Teisės katedros vedėją profesorę Birutę Pranevičienę.

Prezidentės dekretu TGT nariais paskirti Mykolo Romerio universiteto profesorius (emeritas), buvęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjas ir šio teismo pirmininkas Juozas Žilys ir Lietuvos radijo ir televizijos žurnalistė, laidų vedėja Rita Miliūtė.

Teisėjų garbės teismas yra teismų savivaldos institucija, kuri nagrinėja teisėjų drausmės bylas ir teisėjų prašymus dėl teisėjo garbės gynimo.  

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min