Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbas turizmo centre uostamiesčio merui varė prakaitą

Pirmadienį valandą miesto meras Rimantas Taraškevičius turistams teikė informacijos vadybininko paslaugas.
I.Ozturhan/15min.lt nuotr. / Pirmadienį valandą miesto meras Rimantas Taraškevičius turistams teikė informacijos vadybininko paslaugas.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pasaulinės turizmo dienos proga vienai valandai tapęs turizmo informacijos vadybininku, Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius tikino, jog mero kėdė ir gido darbas turi panašumų.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre (KTIC) darbas pirmadienį vyko kiek kitaip nei įprasta. Centro vadovė Romena Savickienė bei jos pavaldiniai talkino miesto merui R.Taraškevičiui teikiant informaciją apie mieste vykstančius renginius, lankytinas vietas bei įdomius maršrutus. Tiesa, lankytojų tądien nebuvo itin gausu. Pasak R.Savickienės, įkalbinėti mero trumpam tapti turizmo vadybininku nereikėjo, bet ir darbo jam daug nekliuvo dėl menko interesantų srauto. „Matyt, turistai pabūgo kamerų ir žurnalistų“, – juokavo centro vadovė apie žiniasklaidos dėmesio sulaukusį eksperimentą.

„Kai pasiūlė čia padirbėti valandėlę, reagavau normaliai, tačiau atsisėdęs į šitą kėdę (rodo į turizmo vadybininko darbo vietą – aut. past.), išpylė prakaitas“, – pasakojo R.Taraškevičius. Jis juokais džiaugėsi, kad lietingą dieną turizmo centre apsilankė gan nedaug turistų. „Man regis, kad žmonių, dirbančių čia darbas yra labai atsakingas ir svarbus. Nuo to, kaip jie čia priimami, priklauso ir mūsų miesto įvaizdis“, – apie KTIC darbo specifiką kalbėjo miesto vadovas.

Jis teigė manąs, jog miesto galvos ir gido darbas turi panašumų, nes tiek vienu, tiek kitu atveju privalu teikti informaciją apie savo miestą: „Kaip miesto meras dažnai pristatau Klaipėdą, tik akcentuodamas dalykus, kurie patrauklūs investuotojams.“

Klaipėdoje turizmas – sezoninis

Kalbėdamas apie Klaipėdos turizmą, meras negailėjo teigiamų žodžių miestui: „Pati Klaipėda yra unikalus miestas ir atvykti rekomenduoju visiems, kurie dar čia nesilankė. Turime unikalių dalykų: Laikrodžių muziejų, Jūrų muziejų ir akvariumą, daug lankytinų vietų, simpatišką mažą senamiestį“. R.Taraškevičiaus nuomone, per 15 pastarųjų metų miestas gerokai patobulėjo, daug gyvybės įnešė atsiradęs Kruizinių laivų terminalas, atgijusios Danės upės krantinės.

Tačiau, anot mero, Klaipėdos mieste trūksta pramogų, nes lietingą dieną ar pasibaigus turizmo sezonui atvykusiems čia nelabai yra ką veikti. „Turėtų būti daugiau infrastruktūros kaip ir, pavyzdžiui, Druskininkuose, su kuriais mums sunku lenktyniauti teikiamų paslaugų kiekiu“, – kalbėjo miesto vadovas. 

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre apsilankiusi ir informacijos apie dviračių takus vokiečių ir lietuvių kalbomis ieškojusi ponia Šarūnė sakė teigiamai vertinanti miesto vadovo darbą. „Tai yra miesto galva, ir, aš įsivaizduoju, kad užimant tokias pareigas privalu žinoti, kas mieste vyksta. Džiaugiuosi, kad miesto meras, užimtas žmogus, rado laiko į miesto turistines problemas ir džiaugsmus pažvelgti kitaip“.

Pasaulinės turizmo dienos proga KTIC visą pirmadienį ir trečiadienį organizuoja gausybę nemokamų renginių ir ekskursijų. Į jas registruotis norintieji turi iš anksto.  
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min