Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbdaviai pavaldinius tikrins alkotesteriais

Blaivumo testas
15min.lt skaitytojo iliustr. / Blaivumo testas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valdžia nesutaria dėl alkoholio kontrolės politikos. Vieni siūlo riboti alkoholio vartojimą, kiti gerokai liberalesni. Ir vieni, ir kiti nori tokiu būdu patobulinti Alkoholio kontrolės įstatymą.

Šiuo metu įstatymai leidžia darbdaviams darbuotojus tikrinti tik tuo atveju, jei jie yra profesionalūs vairuotojai. Tokiu atveju kraujyje leistinas alkoholio kiekis – 0,2 promilės. Kitoms profesijoms reikalavimų nėra. Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas teikiantis ministras Dainius Kreivys siūlo, kad visiems darbuotojams būtų taikomos tokios pat nuostatos, kaip vairuojant, teigia LNK „Žinios“.

Ūkio ministras Dainius Kreivys džiaugiasi, kad, įtarus darbuotoją esant neblaivų, jį bus galima tiesiog darbo vietoje patikrinti alkotesteriu.

Tuo tarpu Antanas Matulas, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas, sako, kad jam ta 0,4 promilės riba kelia siaubą: žmonės darbe turi būti visiškai blaivūs. „Antraip chirurgai vaikščios su kvapu, policininkai vairuotojus stabdys būdami su kvapu...“, sakė A.Matulas. Jis siūlys nepritarti tokiam įstaymo siūlymui.

Tuo tarpu Susiekimo ministrasEligijus Masiulis vėl siūlo leisti prekiauti nestipriu (iki 13 proc.) alkoholiu traukinių vagonuose–restoranuose.

Ministras Eligijus Masiulis mano, kad taip traukiniai taps patrauklesni keliaujantiems. „Tam dar reikės gauti Antano Matulo, Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininko, pritarimą“, – juokavo E. Masiulis.

Pasak ministro, Susisiekimo ministerija planuoja didinti keleivių pervežimą geležinkeliais, o prekyba alkoholiu padėtų tai įgyvendinti.

„Gyvename XXI amžiuje. Keliaujančiam žmogui reikia suteikti maksimalų komfortą. Galimybė pasivaišinti vynu ar alumi vykstant iš Vilniaus į Klaipėdą ar Kauną turi būti sudaryta“, – aiškino E. Masiulis.

Kiek lėšų papildomai galėtų gauti „Lietuvos geležinkeliai“ į traukinius sugrąžinus alkoholį, skaičiavimų nėra. Anot E. Masiulio, tarptautiniuose maršrutuose Vilnius–Maskva ar Vilnius–Sankt Peterburgas įsigyti alkoholio galima, ir keleiviai šia galimybe mielai naudojasi.


 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min