Tokie Seimo opozicijai priklausančių frakcijų sprendimai priimti antradienį po susitikimų su Prienų, Kaišiadorių, Ignalinos, Pakruojo, Zarasų, Naujosios Akmenės, Molėtų, Širvintų, Šilalės ir Gargždų rajonų ligoninių vadovais, su kuriais buvo aptarta sveikatos reforma ir planuojama ligoninių pertvarka.
„Darbiečiai“ sako, kad reforma vykdoma neatlikus išplėstinio sveikatos reformos poveikio vertinimo, kurį esą privalu atlikti.
„Reforma įgyvendinama remiantis Vyriausybės nutarimu, o ne Seimo priimtu įstatymu. Todėl mes palaikome ligoninių vadovų iniciatyvą kreiptis į Konstitucinį Teismą ir inicijuosime tokią procedūrą parlamente“, – sakė Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė.
BNS ji sakė, kad Seimo nutarimo dėl kreipimosi į KT projektą bus stengiamasi pateikti jau kitą savaitę, kad parlamentarai rinksis į neeilinius posėdžius.
Parlamentarės išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad įgyvendinus valdančiųjų planus, šalyje funkcionuos 2 universitetų mokslo ir gydymo centrai, 8 respublikinės ligoninės, 8 regioninės ir 39 rajoninės ligoninės. Po tinklų optimizavimo šalyje liks 24 gydymo įstaigomis mažiau.
„Gydytojams ir Seimo nariams kyla pagrįstų abejonių ne tik dėl tokios pertvarkos ekonominio pagrįstumo, bet ir dėl jos teisėtumo“, – sakė D.Mikutienė.
Anot jos, preliminariais gydytojų skaičiavimais, pertvarkius 12 rajoninių ligoninių reikės atleisti nuo 500 iki 700 gydytojų, vien jų išeitinėms kompensacijoms reikės 12 mln. litų, neskaičiuojant žalos, kuri bus padaryta sveikatos sistemai ir šių rajonų gyventojams.