Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 12 16, 11:54

„Darbiečiai“ ir „tvarkiečiai“ į parlamentinę etikos komisiją neskirs naujų narių, kol jai vadovaus A.Salamakinas

Opozicinės Darbo partijos bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijos atsisako į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) deleguoti naujus narius vietoj darbą joje sustabdžiusių politikų, kol etikos sargams vadovaus socialdemokratas Algimantas Salamakinas.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes neturime pagrindo nieko keisti. Jeigu A.Salamakinui nepatinka vienas ar kitas narys, tai jo problema – ne mūsų“, – ketvirtadienį BNS sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Seimo „tvarkiečių“ lyderis Valentinas Mazuronis teigė per opozicijos frakcijų vadovų pasitarimą ketvirtadienį pasiūlęs rotuoti visus EPK narius, pradedant pirmininku.

„Šioje situacijoje reikia keisti ir pirmininką. Naujų žmonių į komisiją be bendros rotacijos, be A.Salamakino rotacijos, nedeleguosime“, – BNS sakė V.Mazuronis.

Jis pasiūlė, kad naujus narius į EPK parinktų kitos frakcijos, kad komisijoje dirbų žmonės, „nejaučiantys vienas kitam alergijos“.

„Tvarkietis“ Egidijus Klumbys antradienį paskelbė, kad, be jo, darbą EPK stabdofrakcijos kolegė Onutė Valiukevičiūtė, Krikščionių partijos frakcijos narė Donalda Meiželytė-Svilienė, „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Konstantas Ramelis. Jie teigė esantys nepatenkinti A.Salamakino vadovavimu EPK, priekaištavo dėl šališkumo, politinių užsakymų vykdymo, politikavimo.

Opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitiko su Seimo pirmininke Irena Degutiene ir pranešė siūlysiąs opozicinių frakcijų vadovams į EPK deleguoti naujus narius vietoj narystę komisijoje sustabdžiusių parlamentarų.

Jis teigė, kad A.Salamakino atleidimo iš EPK pirmininkų klausimas nesvarstomas, nors anksčiau A.Salamakinas yra parašęs atsistatydinimo pareiškimą. Opozicijos lyderis pabrėžė, kad kovo mėnesį priėmus Seimo Statuto pataisas turėtų būti sudaryta naujos sudėties EPK.

Lapkričio pabaigoje Seimas po pateikimo yra pritaręs Statuto pataisoms dėl naujų EPK sudarymo principų. Pagal šį projektą siūloma grįžti prie anksčiau galiojusios tvarkos, kai atstovus į EPK delegavo ne frakcijos, o tam tikras skaičius parlamentarų.

Numatyta, kad kandidatą į EPK gali pasiūlyti ne mažiau kaip 15 Seimo narių. Komisija būtų sudaroma iš 9 parlamentarų.

Dabar narius į EPK deleguoja parlamentinės frakcijos priklausomai nuo jų dydžio. Komisiją sudaro 14 narių. 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min