TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo partija pritarė jungimuisi su Naująja sąjunga, Vilniuje derėsis su Artūru Zuoku ir Raimundu Alekna

A.Paulauskas su visa savo partija pasiprašė priimami į V.Uspaskicho vadovaujamų „darbiečių“ gretas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / A.Paulauskas ir V.Uspaskichas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kėdainiuose posėdžiavusi Darbo partijos taryba palaimino sąjungą su Artūro Paulausko vadovaujamais socialliberalais. Taip pat sostinės „darbiečiai“ įgalioti dėl valdančiosios koalicijos sudarymo derėtis su Raimundu Alekna ir Artūru Zuoku.

„Partija priėmė sprendimą jungtis. Abiejų partijų panašus elektoratas, panašios idėjos, tai svarbiausia“, – 15min.lt po posėdžio sakė Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas.

„Darbiečiai“ sekmadienį sudarė darbo grupę, kuri rūpinsis politinių jėgų susijungimu bei įvardijo pagrindines susijungimo sąlygas. Prisijungus socialliberalams bus išlaikytas Darbo partijos pavadinimas. V.Uspaskichas anksčiau yra sakęs, kad A.Paulauskui siūlys Darbo partijos vicepirmininko, prezidiumo ir tarybos nario postas bei vieta partijos kandidatų į Seimą dešimtuke.

Socialliberalai liejo apmaudą

Sprendimą jungtis su Darbo partija socialliberalai priėmė balandžio 9 dieną. Jis nudžiugino ne visus socialliberalus. Pyktį kai kurie partijos nariai liejo interneto tinklalapio komentaruose.

„Logiška to junginio, kuris turėjo tarnauti vienam žmogui tenkinant jo nepamatuotas ambicijas, pabaiga. Dar vos suspėjo įšokti į Uspaskicho, kurio taip arogantiškai išsižadėta, nulekiantį traukinį, tam, kad vienam žmogui patekti į Seimą. Ar negaila apgautų bendražygių?“ – klausė vienas partietis.

Kitas pastebėjo, kad jungiasi ne partijos, o V.Uspaskichas „prijungia“ Naujosios sąjungos pirmininką A.Paulauską: „Nelieka nei partijos, nei pavadinimo, kapitonas pirmas iš skęstančio laivo dėjo į kojas“. Dar vienas socialliberalas tinklalapyje paskelbė jau parašęs prašymą išstoti iš partijos. „Pareiškimą parašiau. Štai prie ko priveda partijos šulų nesugebėjimas prisiimti politinės atsakomybės už fiasko“, – rašė jis.

Praėjusią savaitę A.Paulauskas su Darbo partijos atstovais aptarė partijų skyrių jungimosi tvarką. Po jo Naujosios sąjungos skyrių atstovams buvo išplatintas pranešimas, kuriame partiečių prašoma vengti konfliktų su „darbiečiais“. „Tapdami vienos komandos nariais susilaikykime nuo ekonstruktyvios kritikos bei konfliktų, kurie galėtų trukdyti bendram darbui“, – teigiama pranešime.

Partiečiai jame raminami, esą po susijungimo galės tapti politinės jėgos skyrių pirmininkais, jų  pavaduotojais arba būti išrinkti į partijos kolegialius valdymo organus.

52 mandatus pavasarį įvykusiuose savivaldos rinkimuose iškovojusi Naujoji Sąjunga, žiniasklaidos teigimu, prieglaudos ieškojo ne vienoje partijoje. Apie tai, kad A.Paulauskas kvietė veikti drauge, yra sakęs socialdemokratų pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Rinksis tarp A.Zuoko ir R.Aleknos

Darbo partijos taryba sekmadienį taip pat svarstė dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje Vilniaus mieste klausimą. Taryba griežtai atmetė galimybę tiesiogiai derėtis su „Tvarkos ir teisingumo“ partija kaip nepatikimais partneriais bei su Lenkų rinkimų akcija, tačiau darbiečiai neprieštarautų šių partijų atstovų buvimui vienoje ar kitoje valdančiojoje daugumoje.

„Mūsų iškeltos sąlygos tinka tiek konservatoriams, tiek A.Zuoko blokui. Problema, kad abu valdančiosios koalicijos iniciatoriai neturi aritmetinės daugumos. Priimsime sprendimą tik tada, kai kažkas tą daugumą turės ir bus aišku, kokie postai kam atiteks. Jeigu konservatoriai pasakys, kad, pavyzdžiui, meru nori matyti lenkų ar „tvarkiečių“ atstovą, mes – prieš. Kol kas trūksta aiškumo“, – 15min.lt sakė V.Uspaskichas. 

Formuojant naują valdančiąją daugumą sostinės taryboje, Darbo partijos palaikymo reikia tiek konservatoriams, tiek A.Zuoko formuojamam blokui.

Kadenciją baigiantis Vilniaus meras R.Alekna ir A.Zuokas anksčiau eigė, kad nauja Vilniaus miesto valdžia paaiškės tik antradienį, kuomet posėdžiauti susirinks naujoji taryba.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min