Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darbiečiai“ siūlo sukurti pedofilų registrą

Seimo narė Dangutė Mikutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Seimo narė Dangutė Mikutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė kreipėsi į teisingumo ministrą Remigijų Šimašių, prašydama skubiai inicijuoti asmenų, įvykdžiusių lytinių nusikaltimų prieš vaikus, registro sukūrimą.

Anot Seimo narės, Lietuvos vaikai nėra pakankamai apsaugoti nuo asmenų, darančių prieš juos lytinius nusikaltimus. Pernai Lietuvoje buvo užregistruota 114 lytinio smurto prieš vaikus atvejų. Šiuo metu Lietuvoje suimta apie 200 pedofilų.

„Teisine prasme šioje vaikų apsaugos srityje yra daug problemų: nėra oficialios statistikos apie lytinius nusikaltimus prieš vaikus. Tik iš informacijos spaudoje galima matyti, kad stebima tų pačių asmenų pasikartojanti nusikalstama veika. Be to, bylos, susijusios su lytiniais nusikaltimais, sunkiai skinasi kelią teisingo nagrinėjimo link. Lytinius nusikaltimus įvykdę asmenys, išėję iš įkalinimo įstaigų, gali be jokių apribojimų įsidarbinti vaikų ugdymo įstaigose, lankytis vaikų susibūrimo vietose, jie dažnai keičia gyvenamąsias vietas ir visą laiką ieško kuo artimesnio kontakto su vaikais bei stengiasi būti jiems reikalingoje aplinkoje“, – įstatymų bazės spragas vardijo Seimo narė.

D.Mikutienė mano, kad viena iš priemonių, apsaugančių vaikus nuo iškrypėlių, būtų specialaus asmenų, įvykdžiusių lytinių nusikaltimų prieš vaikus, registro sukūrimas ir įdiegimas. Taip pat, anot jos, būtina diegti specialias reabilitacijos programas, kad šie asmenys būtų gydomi ir tokiu būdu būtų išvengta lytinių nusikaltimų pasikartojimo ateityje, o prieš išleidžiant juos į laisvę – privalomai registruojami specialiame registre. Esant tokiam registrui, švietimo įstaigų vadovai prieš priimdami žmogų į darbą galėtų patikrinti, ar tas asmuo nėra įvykdęs nusikaltimo prieš vaikus.

Taip pat Seimo narė prašo teisingumo ministro pateikti informaciją apie asmenų, padariusių lytinius nusikaltimus prieš vaikus, realią bausmės atlikimo trukmę, kiek tokių asmenų šiuo metu kali ir kiek buvo atvejų, kai šiems asmenims sušvelninta bausmė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min