Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darbiečiai“ tars lemiamą žodį

Aštuonis narius Vilniaus taryboje turinčios Darbo partijos vedlys ėmėsi diriguoti Vilniaus valdžiai.
Aštuonis narius Vilniaus taryboje turinčios Darbo partijos vedlys ėmėsi diriguoti Vilniaus valdžiai.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienio pavakare Darbo partijos prezidiumas turi nuspręsti, ar tęs darbą valdančioje Vilniaus tarybos daugumoje. Posėdžio išvakarėse partijos lyderis Viktoras Uspaskichas neatmetė galimybės, kad bus nuspręsta trauktis į opoziciją.

Savaitės pradžioje paskelbę stabdantys savo dalyvavimą valdančiojoje Vilniaus miesto tarybos daugumoje, „darbiečiai“ įnešė nemažai sumaišties. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai suskubo skelbti apie galimą valdžios perėmimą, o buvęs meras Raimundas Alekna – ruoštis perimti miesto vadovo vairą.

Nuolaidžiauti nenusiteikę

Tačiau per savaitę situacija mieste nepasikeitė. Anot V.Uspaskicho, nuolaidžiauti jie nenusiteikę, todėl sieks arba tiksliai nustatyti vadovų kuruojamas sritis, arba trauktis į opoziciją. „Mums naudingiau likti opozicijoje, negu būti valdžioje, bet nesugebėti užtikrinti atsakomybės prieš rinkėjus“, – kalbėjo jis.

Tačiau V.Uspaskichas jau taip kategoriškai neneigia, kad nesutarimai su kitų valdančiųjų partijų atstovais kilo dėl įtakos svarbiausiose savivaldybės įmonėse. Esą svarbiausia savivaldybėje yra ūkinė veikla, tad jeigu vicemero, administracijos direktoriaus pavaduotojo kuruojamai sričiai priklauso ir tam tikros savivaldybės įmonės, jose irgi reikia dirbti.

Valdybose nori matyti savus

„Darbiečiams“ paskelbus apie traukimąsi pasklido žinia, kad tai jie padarė norėdami sustiprinti savo įtaką bendrovėje „Vilniaus vandenys“, tačiau socialdemokratai, kuriems pagal koalicinę sutartį esą priklauso šios bendrovės vadovo postas, nenori nusileisti.

Naujai išrinktoje „Vilniaus vandenų“ valdyboje dirbs bent du „darbiečių“ atstovai:  savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai Gintaras Tamošiūnas ir Ritas Vaiginas. Tai patvirtino Darbo partijos atstovas, Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus. Tačiau tai esą ne įtakos stiprinimas, o kasdienis darbas.

„Paprasčiausiai vyksta kuravimo, atsakomybės sričių pasidalijimas, o tai liečia ir „Vilniaus vandenis“. Iki šiol tie dalykai nėra iki galo aptarti. Tokia ir problema. Elementariausias dalykas – dirbti, konkrečias sritis kuruoti juk reikia, bet tie dalykai kažkodėl vilkinami ir iki galo neaišku, kas ir už ką atsako“, – dėstė J.Pinskus.

Domina ir kitos turtingos įmonės?

„15min“ redakciją pasiekė raštas, kuris įvardijamas kaip Darbo partijos frakcijos Vilniaus taryboje darbų planas birželio 2–15 dienoms. Jame numatyta kuravimo sričių vicemerams ir administracijos direktoriaus pavaduotojams tvirtinimas, o šalia įrašyta ir savivaldybei priklausančių bendrovių valdybų sudarymas bei tvirtinimas.

Esą „darbiečiai“ savo žmones R.Vaiginą ir G.Tamošiūną nori matyti Vilniaus vystymo kompanijos, Vilniaus gatvių apšvietimo tinklų, „Šiaurės miestelio“, „Susisiekimo paslaugų“, „Vilniaus vandenų“ ir Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro valdybose. Visos šios įmonės pretenduoja ir gauna Europos Sąjungos fondų paramą.

Tuo tarpu tokios įmonės, kaip Lazdynų laisvalaikio centras, Kalvarijų turgus, Profilaktinės dezinfekcijos stotis, Darbo partijos nedomina.

Taip pat sąraše įrašyta ir vicemero J.Pinskaus žmonos Živilės pavardė. Esą iki birželio vidurio ji turėjo būti paskirta mero patarėja. Be to, tikėtasi sulaukti leidimo perkelti vieną neįvardintą Širvintų rajono savivaldybės darbuotoją į Vilniaus Turto departamento direktoriaus pavaduotojos pareigas.

Vadina „pletkais“

J.Pinskus griežtai paneigė „15min“ gautą informaciją, kad jo žmona brukta merui A.Zuokui į patarėjas.

„Nėra tiesos visiškai. Kalbų yra visokiausių, aš kiekvieną dieną prisiklausau naujienų. Bet tokio sumanymo neturėjome“, – tvirtino J.Pinskus.

Dar griežtesnė buvo jo žmona, Širvintų politikė Živilė Pinskuvienė: „Aš šitų visų gandų, „pletkų“ niekados nekomentuoju. Jeigu turite kokių nors rimtesnių klausimų, aš galėčiau jums atsakyti. Šitų dalykų aš tikrai nekomentuosiu.“

Tačiau ambicijų ateityje keisti pareigas ir galbūt lipti politinės karjeros laiptais dabartinė Širvintų rajono tarybos narė ir verslininkė vis tik neišsižadėjo. „Kiekvienas žmogus gyvenime turi kažkokių planų, siekių ir tikslų, aš esu pakankamai jauna, turiu siekių ir tikslų bandyti juos kada nors įgyvendinti. Bet aš labai neskubu, per galvas niekados niekam nelipu“, – teigė moteris.

Šiuo metu Ž.Pinskuvienė yra ne tik Širvintų rajono tarybos narė, bet ir šios tarybos Kontrolės komiteto bei Etikos komisijos pirmininkė. Ji teigė veiklos turinti pakankamai, o į apkalbas ir gandus nekreipianti dėmesio – per kelerius metus prie jų jau priprato ir esą užsiaugino „storą“ odą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min