Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darbiečiai“ tebenori toliau valdyti Vilnių

Darbo partijos rinkimų štabas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darbo partijos rinkimų štabas
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partija apsisprendė – ji kol kas nenutraukia savo dalyvavimo Vilniaus miesto tarybos valdančioje daugumoje. Taip po partijos prezidiumo posėdžio paskelbė partijos lyderis Viktoras Uspaskichas.

Apie tai, kad stabdo savo dalyvavimą valdančioje sostinės tarybos koalicijoje, Darbo partija paskelbė pirmadienio vakarą, birželio 13-ąją, tokiu sprendimu nustebindama ir kolegas koalicijoje, ir opoziciją. Vis dėlto galutinio žingsnio nutraukti savo bendradarbiavimą su Artūro Zuoko vadovaujamu visuomeniniu judėjimu „Taip“, socialdemokratais ir buvusiais Rusų aljanso atstovais kol kas „darbiečiai“ nežengė.

„Darbo partijos prezidiumas nutarė atrišti rankas frakcijai Vilniaus savivaldybėje. Suprantame, kad nenaudinga nei vilniečiams, nei visuomenei tas užsitęsęs valdžios formavimo laikas, todėl suteiksime labai trumpą laiką, gal net iki pirmadienio, frakcijai ir jeigu nepavyks, tuomet galės frakcija trauktis į opoziciją“, – sakė V.Uspaskichas.

Darbo partijos prezidiumas taip pat priėmė sprendimą leisti partijos pirmininkui nedelsiant atnaujinti ar pradėti konsultacijas su kitomis partijomis. „Mes nešantažuojame, nebuvome susitikę su kitų partijų atstovais, bet po šito sprendimo tokia laisvė yra. Frakcija dar gali paderinti pozicijas dėl atsakomybės ir pareigų, bet partijos pirmininkas gali nedelsiant pradėti konsultuotis su kitomis partijomis“, – teigė V.Uspaskichas.

Susitikti su kolegomis koalicijoje „darbiečiai“ ketina jau savaitgalį. Oficiali priežastis, kodėl subraškėjo Vilniaus valdančioji koalicija, buvo nurodoma tai, kad per kelis darbo mėnesius taip ir nebuvo paskirstytos sferos, kurias kuruoti turėtų Darbo partijos deleguoti savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojai.

Neoficialiai kalbėta, kad „darbiečiai“ taip bandė didinti savo įtaką savivaldybės valdomose įmonėse, visų pirma – „Vilniaus vandenyse“, kur siekė direktoriaus posto.

Taip pat Darbo partija neva norėjo savo narę, vicemero Jono Pinskaus žmoną Živilę matyti mero A.Zuoko patarėjos kėdėje, bet pastarasis atsisakė. J. ir Ž.Pinskai šią informaciją griežtai neigė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min