Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darbiečių“ kandidatas į Šilutės merus Romualdas Renčeliauskas gauna pensiją iš Rusijos

Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas.
Sigito Grinčinaičio („Šilutės naujienos“) nuotr. / Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą Romualdas Renčeliauskas (kairėje).
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos leidimas dirbti su slapta informacija ir Rusijos gynybos ministerijos pensija. Tuo gali pasigirti Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą Romualdas Renčeliauskas. Politikas sako, kad kariškio pensijos nežada atsisakyti, nes sąžiningai užsitarnavo, tačiau palaiko prezidentės Dalios Grybauskaitės poziciją dėl Kremliaus agresijos.

Kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas portalui 15min.lt aiškino, kad kariškio pensiją užsitarnavo dar sovietinėje kariuomenėje, tačiau pinigus jam moka dabartinė Rusijos gynybos ministerija.

1966 metais, būdamas devyniolikmečiu, iš gimtojo Kėdainių miesto jis išvyko į Rusiją. Maskvoje baigė dvi aukštąsias karo mokyklas, tarnavo keliuose Rusijos miestuose, taip pat – Vidurinėje Azijoje. 

Prieš pat sovietų okupacijos pabaigą R.Renčeliauskas atvyko į Šilutės rajono Tarvydų kaimą – tuo metu jis buvo Sovietų armijos papulkininkis ir vadovavo priešlėktuvinės gynybos padaliniui.

Šitame dalinyje tarnavo ir 1991 metų sausį, kai Lietuva kovojo už nepriklausomybę. Kai Vilniuje pradėjo degti kovotojų už laisvę laužai, R.Renčeliausko vadovaujami kariškiai buvo apginkluoti. Tačiau Darbo partijos politikas sako, kad nepaėmė ginklo į rankas.

Tarnavo ir per Sausio įvykius

Šiuo metu R.Renčeliauskas vadovauja Šilutės rajono savivaldybės administracijos Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriui. Praėjusią savaitę buvo pristatytas kaip Darbo partijos kandidatas į mero postą.

Politikas teigia, kad Rusijos gynybos ministerijos mokamos pensijos atsisakyti nežada. 

Sigito Grinčinaičio („Šilutės naujienos“) nuotr./Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas.
Sigito Grinčinaičio („Šilutės naujienos“) nuotr./Darbo partijos kandidatas į Šilutės mero postą R.Renčeliauskas (stovi kairėje).

Vienas argumentų – šilutiškis viešai teigė, kad jis turi Lietuvos valstybės leidimą dirbti su slapta informacija, o tai lyg ir įrodo, kad yra patikimas.

Vienas argumentų – politikas viešai teigė, kad turi Lietuvos valstybės leidimą dirbti su slapta informacija, o tai lyg ir įrodo, kad yra patikimas.

„O kodėl aš turėčiau jos atsisakyti? Aš negirdėjau nė vieno žmogaus, kuris atsisakytų sovietinės aukštosios mokyklos diplomo, tai kodėl aš turėčiau atsisakyti?“ – portalui 15min.lt sakė R.Renčeliauskas. 

Politikas sakė, kad nevykdė nusikalstamos veiklos, todėl nemato priežasčių, kodėl turėtų atsisakyti rusiškų pinigų.

Paklaustas, kaip vertina Rusijos agresiją Ukrainoje, Darbo partijos politikas atsakė: „Aš vertinu taip, kaip vertina mūsų prezidentė. Mano nuomonė nesiskiria.“

Paprašytas patikslinti, ką tai reiškia, jis pakartojo tą pačią frazę.

Paprašys, kad atsisakytų pensijos

Darbo partijos Šilutės skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius sako, kad įtampa tarp Lietuvos ir Rusijos padidėjo tik Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, o R.Renčeliauskas pensiją gauna jau seniai.

Be to, „darbiečių“ lyderis sakė, kad jeigu kandidatas bus išrinktas, tai Rusijos gynybos ministerijos pensijos atsisakys. Paaiškinus, kad pats R.Renčeliauskas apie tai nekalbėjo, skyriaus pirmininkas S.Stankevičius sakė: „Na, mes gražiai jo paprašysime.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min