Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 30d. 17:02

„Darbietis“ siūlo pataisą, kad ir po susijungiumo partija gautų valstybės dotaciją

Valdas Skarbalius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Valdas Skarbalius

Darbo partijos atstovas Valdas Skarbalius įregistravo pataisą, kad ir po reorganizacijos partijos toliau gautų buvusią dotaciją.

Vilniaus apygardos teismas kovą nusprendė, kad Darbo partijai 2013-ųjų metų antro pusmečio dotacija skirta neteisėtai. Teismas argumentavo, kad dotaciją gauna ne mažiau kaip 3 proc. balsų pastaruosiuose rinkimuose surinkusios partijos, tuo metu Darbo partija po susijungimų tapo nauju juridiniu asmeniu.

V.Skarbalius siūlo į Politinių partijų įstatymą įrašyti, kad tuo atveju, kai partija gauna biudžeto asignavimus, po reorganizacijos dotacija tektų partijai, kuri perima reorganizuotos politinės partijos teises ir pareigas.

Politinės partijos pertvarkomos Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Nepaisant šios nuostatos, taikant teisės aktus teismuose kyla abejonių, ar kai kurios teisės, atsirandančios politinei partijai jau po jos reorganizavimo, atitenka jos teisių perėmėjai.

Jeigu politinė partija buvo reorganizuota skaidymo būdu, valstybės biudžeto asignavimų dalis būtų išmokama partijoms, perėmusioms reorganizuotos partijos teises ir pareigas tokiomis proporcijomis, kurios buvo nustatytos reorganizavimo sąlygose.

„Politinės partijos pertvarkomos Civilinio kodekso nustatyta tvarka. Nepaisant šios nuostatos, taikant teisės aktus teismuose kyla abejonių, ar kai kurios teisės, atsirandančios politinei partijai jau po jos reorganizavimo, atitenka jos teisių perėmėjai“, – pataisą aiškina „darbietis“.

Pernai rudenį valdančioji Darbo partija (leiboristai) po susijungimo su Krikščionių partija grįžo prie senojo pavadinimo. Darbo partija (leiboristai) ir Krikščionių partija buvo reorganizuotos susijungimo būdu į naują juridinį asmenį – Darbo partiją.

„Darbiečiai“ pavadinimą keitė ir po susijungimo su dukterine Leiboristų partija, kai naujasis juridinis darinys pavadintas Darbo partija (leiboristai).

Vyriausioji rinkimų komisijos praėjusių metų rugsėjo 9 dienos sprendimu „darbiečiai“ gavo per 1 mln. 771 tūkst. litų iš beveik 9,5 mln. litų paskirstytos sumos, po 2,1 lito už kiekvieną „darbiečių“ per praėjusius Seimo, Europos ir savivaldybių tarybų rinkimus gautą balsą.

Dėl reorganizacijos, po kurios formaliai įsteigtas naujas juridinis asmuo, partijos atžvilgiu nutraukta „juodosios buhalterijos“ byla, nors partijos vadovai buvo nuteisti dėl sukčiavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Skanumėlis

Video

00:19
01:55
02:51

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min