Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 08 14

„Darbietis“ siūlo pensininkams išduoti neterminuotus asmens tapatybės dokumentus

Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valdas Skarbalius įregistravo Asmens tapatybės kortelės ir Paso įstatymų pataisas, kuriomis siūloma senatvės pensijos sulaukusiems žmonėms išduoti neterminuotą asmens tapatybės dokumentą.
Senatvė
Senatvė / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

„Asmens dokumentus reikia keisti kas dešimt metų, o vyresnio amžiaus žmonėms tai sukelia nemažą stresą ir atima ne tik daug laiko, bet ir kainuoja nemažai jėgų. Pernai baigė galioti net 761 349 asmens dokumentai, todėl galima tik įsivaizduoti, kokios eilės nutįso migracijos tarnybose ir pasų poskyriuose. Pensinio amžiaus piliečiai tokiose eilėse stovėti tikrai neturėtų“, - sakė įstatymų pataisų projekto iniciatorius V. Skarbalius.

Jis pripažino, kad senolaii turi galimybę pasikviesti migracijos tarnybos darbuotojus į namus, kad šie išduotų naujus dokumentus, tačiau tai, anot parlamentaro, neretai užtrunka ir be tapatybės dokumento gali tekti gyventi keletą mėnesių

Siekiant palengvinti asmens tapatybės dokumento atsiėmimo procedūrą, pataisomis taip pat siūloma įteisinti galimybę minėtus dokumentus atsiimti ne pačiam jų savininkui, o jo rašytiniame prašyme nurodytam asmeniui.

Neterminuota asmens tapatybės kortelė pensinio amžiaus asmenims išduodama Lenkijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Slovakijoje, o štai Vokietijoje asmenys, kuriems nustatyti specialieji poreikiai, yra iš viso atleidžiami nuo pareigos turėti asmens tapatybės dokumentus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Reklama
Kam ir kada reikalingi saulės akiniai ir dirbtinis akių drėkinimas
Reklama
Šiaulių banko grupės valdomi pensijų fondai į daugiabučių renovaciją investuoja dar 7,5 mln. eurų
Užsisakykite 15min naujienlaiškius