TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo paieška – baisiau už mirtį

Per paskutiniąsias dvi kovo savaites bedarbių Klaipėdoje sparčiai daugėjo, dauguma naujų bedarbių – atleistieji iš privačių įmonių.
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / Kai kuriems darbo netekusiems žmonėms sunku susitaikyti su naujomis gyvenimo sąlygomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienio rytą savo noru iš gyvenimo pasitraukė bergždžių darbo paieškų išvargintas kėdainiškis. Kraupiam žingsniui vyriškis ryžosi po pokalbio su buvusiais darbdaviais.

Šeimos nesukūręs 47 metų Egidijus Staniulis nusižudė savo namuose, kuriuose gyveno su tėvais, rašo „Lietuvos rytas“.

„Tą rytą jis išvažiavo į savo buvusią darbovietę ir vylėsi, kad gaus kroviko darbą „Rivonos“ sandėliuose. Nepasisekė jam. Grįžęs pasakojo, kad darbdaviai tiesiai pasakė – jam darbo nėra, nes pilna jaunesnių darbuotojų. Dar papriekaištavo už tai, jog prieš kelerius metus išėjo dirbti į kitą įmonę, kur buvo pasiūlytas geresnis atlyginimas“, – „Lietuvos rytui“ ašarodama pasakojo 76 metų Genovaitė Staniulienė.

Kad ir kas atsitiktų, svarbiausia – nedaryti greitų sprendimų ir suvokti, kad išeitis visada yra. Tik tai surasti kartais prireikia laiko, – pataria psichologas.E.Staniulis iš „Rivonos“ išėjo prieš kelerius metus. Tuo metu jis susirado geriau mokamą darbą Kaune. Ten važinėjo su keliais kėdainiškiais. Kaune vyrai uždirbdavo po 2500 litų. Kai įmonė jiems sumažino atlyginimus iki 1300 litų, beveik visi E.Staniulio bendrakeleiviai išėjo iš darbo.

„Egidijus apskaičiavo, kad už tokį atlyginimą neapsimoka kasdien važinėti į Kauną vienam po 50 kilometrų pirmyn atgal. Anksčiau bendrakeleiviai susimesdavo pinigų degalams. Vienam tokioms kelionėms per mėnesį reikia tūkstančio litų“, – pasakojo G.Staniulienė.

Išėjęs iš darbo Kaune, E.Staniulis nuolat lankėsi Kėdainių darbo biržoje, tačiau čia nieko jam nepasiūlė. Pirmadienį, netekęs vilties rasti darbą, E.Staniulis pasitraukė iš gyvenimo.

„Jeigu valdžia žmones kasdien ir toliau baugins, gąsdins krizės stiprėjimu ir bruks mintį, kad artėja kone pasaulio pabaiga, sulauksime dar daugiau tokių šiurpių nelaimių. Net ir sunkmečiu būtina ieškoti teigiamos atsvaros, suteikti vilties“, – „Lietuvos rytui“ sakė Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro psichologas Narimantas Markauskas.

Pasak jo, darbo praradimas, būtinybė susirasti naują ar sumenkusios finansinės galimybės sužlugdo ateities vizijas ir kruopščiai kurtus planus. Tai sukelia neigiamų emocijų ir priverčia susvyruoti. Ne kiekvienas iš naujo sugeba sau įvardyti savo vertę.

„Kad ir kas atsitiktų, svarbiausia – nedaryti greitų sprendimų ir suvokti, kad išeitis visada yra. Tik tai surasti kartais prireikia laiko“, – pataria psichologas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min