Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darbiečiai“ reikalauja švietimo ir mokslo ministru patvirtinti Vydą Gedvilą

Vydas Gedvilas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vydas Gedvilas
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio pavakarę Darbo partijos frakcija Seime pareiškė, kad Seimo vicepirmininkas Vydas Gedvilas labiausiai tinka eiti švietimo ir mokslo ministro pareigas, o prezidentė Dalia Grybauskaitė negali pati pasirinkti, ką skirti ministru. „Darbiečiai“ taip pat paprašė išslaptinti Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažymą apie V.Gedvilą.

Frakcija išplatintame pranešime pareiškė, kad vieningai palaiko kandidatą į švietimo ir mokslo ministrus V.Gedvilą – geriausiai  tinkantį eiti švietimo ir mokslo ministro pareigas.

„Buvęs Seimo pirmininkas, Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas, buvęs Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas, biomedicinos mokslų daktaras, buvęs prorektorius, ilgametis politikas yra vertas eiti švietimo ir mokslo ministro pareigas“, – rašoma pranešime.

Remiantis parlamentinės demokratijos principais, įtvirtintais Konstitucijoje, darytina prielaida, kad  prezidentas negali laisvai pasirinkti Ministro Pirmininko ar ministrų kandidatūrų.

„Darbiečiai“ priminė, kad vadovaujantis 1998 m. sausio 10 d.  Konstitucinio Teismo nutarimu, valdančiajai koalicijai numatyta konstitucinė teisė parinkti ministrus: „remiantis parlamentinės demokratijos principais, įtvirtintais Konstitucijoje, darytina prielaida, kad  prezidentas negali laisvai pasirinkti Ministro Pirmininko ar ministrų kandidatūrų, nes visais atvejais minėtų pareigūnų skyrimas priklauso nuo Seimo pasitikėjimo ar nepasitikėjimo jais“.

„Frakcija tiki, kad naujasis švietimo ir mokslo ministras bus greitai patvirtintas. Švietimo sritis yra viena svarbiausių ir jautriausių valstybėje: artėja brandos egzaminai, stojimai į aukštąsias mokyklas, mokinių krepšelių pertvarka ir kiti svarbūs darbai. Darbo partijos frakcija primena, kad Darbo partija pagal koalicinę sutartį yra atsakinga už švietimo sritį, todėl ragina LR Prezidentę Dalią Grybauskaitę nedelsti dėl ministro skyrimo“, – teigiama rašte.

„Darbiečiai“ taip pat reikalauja STT kuo greičiau išslaptinti ir paviešinti  visuomenei STT pažymas dėl Vydo Gedvilo, kurios yra pateiktos prezidentei ir A.Butkevičiui.

Tačiau STT vadovas Saulius Urbanavičius ketvirtadienį pareiškė, kad įstatymas nenumato galimybės išslaptinti pažymą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min