Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 23d. 13:54

Darbo partija proteste sieks atgauti areštuotą dotaciją, keiks teisinę sistemą

Darbo partija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo partija

Finansinėmis machinacijomis kaltinama Darbo partija šeštadienio popietę šalia Seimo ketina protestuoti prieš „ydingą, iškreiptą ir korumpuotą teisinę“ sistemą.

„Lietuvos žmonės turi pasipriešinti ir pasakyti ne klanui, ne turto ir žemės grobikų gynėjams, ne žmogaus teisių pažeidimams, ne teisėjų savaliavimui ir nebaudžiamumui“, – tokio turinio pranešimas pasirodė penktadienio spaudoje. Tiesa, po juo nenurodoma, kad tai – Darbo partijos kvietimas.

Protesto organizatore spaudoje išplatintame pranešime pristatoma Seimo narių iniciatyvinė grupė, atstovaujama Seimo vicepirmininkės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės.

V.Baltraitienė neslepia, kad kovai prieš teisinės sistemos ydas susibūrusioje parlamentarų grupei kol kas tik Darbo partijos atstovai. Politikė neslepia, kad šeštadienį protestuojama bus iš esmės dėl Darbo partijos iš valstybės gautos dotacijos arešto.

„Protestuosime prieš visą išsigimusią, iškreiptą teisinę sistemą. Tai gal ne tiek dėl Darbo partijos bylos, kiek dėl paskutinio teismo sprendimo dėl mūsų partijos dotacijos arešto“, – paaiškino V.Baltraitienė.

Seimo vicepirmininkės teigimu, Vilniaus savivaldybė šeštadienio popietę prie Seimo protestuoti leido 400 žmonių.

V.Baltraitienė teigė besitikinti, kad minioje bus ne tik Darbo partijos atstovai, bet ir žmonės palaikantys protesto idėją.

Primename, kad Darbo partijai nepavyko susigrąžinti areštuotų 6 mln. 353 tūkst. valstybės dotacijų. Vilniaus apygardos teismas penktadienį atmetė Darbo partijos (DP) atstovo ir advokato Valdemaro Bužinsko prašymą dėl laikino nuosavybės teisių apribojimo panaikinimo.

Šiemet balandžio 16 dieną sukaks ketveri metai, kai Darbo partijos byla dėl juodosios partijos buhalterijos yra teisme. Teismui tik pernai pavyko paskelbti kaltinamąjį aktą ir sužinoti kaltinamųjų poziciją dėl pateiktų kaltinimų. Bylos posėdžiai nuolat buvo atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi ir kitų priežasčių.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti DP lyderiui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms Vitalijai Vonžutaitei bei Marinai Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – Darbo partijai.

Partija kaltinama 2004–2006 metais dokumentuose nefiksavusi apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min