Dabar populiaru
Publikuota: 2012 kovo 24d. 13:41

Darbo partija surengė prieš teismus nukreiptą mitingą

Mitingas prie Seimo
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Mitingas prie Seimo

Darbo partija šeštadienio vidurdienį Vilniuje surengė prieš teismus nukreiptą mitingą, kuriame piktinosi dėl teismo sprendimo negrąžinti 6 mln. litų valstybės dotacijų.

Finansiniais nusikaltimais kaltinamos opozicinės partijos mitinge prie Seimo dalyvavo iki tūkstančio žmonių, sakė įvykio vietoje dirbę policijos pareigūnai.

Juodosios buhalterijos byloje kaltinamas partijos vadovas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas kritikavo jam kaltinimus pateikusį prokurorą, bylą nagrinėjantį teismą ir visą teismų sistemą.

„Prokuroras falsifikuoja bylą, kuria suokalbį su teisėju, ruošia specialiai liudininkus, falsifikuoja dokumentus savo rankomis, jis turi sėdėti nusikaltėlio vietoje. O jis vykdo teisingumą kažkokį. Kalbu apie (prokurorą Saulių) Versecką ir visą Generalinę prokuratūrą“, – žurnalistams sakė V.Uspaskichas.

Apie mitingą šiuo metu apklausose pirmaujanti Darbo partija paskelbė po to, kai Vilniaus apygardos teismas atmetė prašymą sugrąžinti 6 mln. 353 tūkst. litų valstybės dotacijų. Dotacijos buvo areštuotos tam atvejui, jeigu būtų priteisti civiliniai ieškiniai ir juos reikėtų išieškoti.

Partijos vadovybė teigia, kad areštuoti šias lėšas draudžia priimtos įstatymo pataisos, tačiau teismas nusprendė, kad įstatymas grįžtamosios galios neturi.

„Teisėjas turi vykdyti įstatymus, kur juodu ant balto parašyta – turi padaryti taip ir taip, neinterpretuojant. Kažkokie „atgal galioja – negalioja“... Gerbiamieji, apie ką kalbama? KGB-istinė teismo sistema, kitaip negaliu pavadinti“, – sakė V.Uspaskichas.

Protesto akcija prasidėjo Lietuvos himno giedojimu, protestuotojai laikė Lietuvos, Darbo partijos, Europos Sąjungos vėliavas. Į mitingą žmonės atvyko iš įvairių Lietuvos miestų. Pasak V.Uspaskicho, jų atvežimu rūpinosi partijai atstovaujantys parlamentarai.

Protesto akcijos išvakarėse Lietuvos teisėjų asociacija paskelbė pareiškimą, kad Seimo narių raginimai protestuoti prieš teisinę sistemą griauna valstybės pamatus.

„Lietuvos Respublikos teisėjų asociacijos narių visuotinis susirinkimas reiškia susirūpinimą dėl pastaruoju metu padažnėjusių kai kurių politikų akcijų, kuriomis siekiama menkinti bei diskredituoti šalies teisinę sistemą“, – rašoma asociacijos išplatintame pranešime.

Visuotinis susirinkimas pabrėžia, kad „įvairūs kai kurių įstatymų leidžiamosios valdžios atstovų raginimai protestuoti prieš teisinę sistemą griauna teisinės valstybės pagrindus bei dirbtinai kelia visuomenės nepasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis“.

Mitinge kalbėjusi Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė tokius kaltinimus atmetė.

„Ar gali ramūs žmonės, išreikšdami savo poziciją, sugriauti valstybės pamatus? Pamatus griauna šališki teisėjai“, – sakė ji.

Baudžiamojoje byloje kaltinimai pateikti pačiai partijai, jos vadovui V.Uspaskichui, frakcijos Seime vadovui Vytautui Gapšiui, dviem buvusioms darbuotojoms.

Prokuroras yra skelbęs, kad 2004–2006 metais partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Šiemet balandžio 16 dieną sukaks ketveri metai, kai partijos byla yra teisme. Bylos posėdžiai nuolat atidedami dėl kaltinamųjų sveikatos, gynėjų nedalyvavimo, jų keitimosi. Prokurorų manymu, byla vilkinama sąmoningai.

Ikiteisminis tyrimas Darbo partijos atžvilgiu pradėtas 2006 metais, įtarus ją pateikus neteisingus duomenis apie pajamas, pelną ir turtą bei apgaulingai tvarkius apskaitą. Netrukus įtarimai buvo pareikšti ir V.Uspaskichui. Tuomet jis išvyko į Rusiją, kur pasiprašė politinio prieglobsčio. Į Lietuvą politikas grįžo 2007 metų rugsėjį.

Mitingo išvakarėse paklaustas apie šį renginį, teisingumo ministras liberalas Remigijus Šimašius sakė, kad kai kuriais pareiškimais atskirų bylų kontekste peržengiamos „sveiko proto ribos“.

„Jeigu pralaimi kažkokią bylą teisme, tai dar nereiškia, kad teismas yra korumpuotas. Taip, yra įvairių bėdų teisinėje sistemoje, bet toli gražu negalima sakyti, kad viskas yra vien tiktai juoda“, – kalbėjo R.Šimašius.

Šeštadienį paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad Darbo partija dabar yra populiariausia politinė jėga Lietuvoje. Kovo 8–21 dienomis „Lietuvos ryto“ užsakymu „Vilmorus“ atliktoje apklausoje už „darbiečius“ nurodė ketinantys balsuoti 18,8 proc. respondentų.

Opozicinė Socialdemokratų partija nukrito į antrą vietą – už ją ketino balsuoti 15,7 proc. apklaustųjų, trečia liko valdančioji Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai, kuriuos palaikė 9,8 proc. respondentų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min