TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo partijai nebus leista naudotis net ir dalimi areštuotų lėšų

Darbo partija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Darbo partija
Šaltinis: 15min
0
A A

Tai galutine ir neskundžiama nutartimi konstatavo Lietuvos apeliacinis teismas, pirmadienį išnagrinėjęs Darbo partijos atstovo advokato Valdemaro Bužinsko skundą.

Skundas atmestas ir ankstesnė spalio 17 dieną priimta Vilniaus apygardos teismo nutartis palikta galioti.

Darbo partijos advokatas V.Bužinskas teismų prašė leisti naudotis nors 3 mln. litų iš 6 mln. 353 tūkst. litų, kuriems taikomas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. Advokato teigimu, lėšos būtų naudojamos ūkinei veiklai.

Teismai taip pat atkreipė dėmesį, kad Darbo partijos valstybei padaryta žala siekia beveik 10 mln. litų, o areštuota pinigų suma yra mažesnė.

Teismai kaip vienu iš motyvų taikyti laikiną nuosavybės teisių apribojimą nurodė siekį užtikrinti civilinį ieškinį ir galimą turto konfiskavimą.

Ieškinį šioje byloje yra pareiškusi Valstybinė mokesčių inspekcija, kuriai nebuvo sumokėti daugiau kaip 3 mln. 9 tūkst. litų privalomų mokesčių ir įmokų, bei Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Vilniaus skyrius dėl valstybei padarytos žalos nesumokant privalomų valstybinio socialinio draudimo įmokų – daugiau kaip 855 tūkst. litų.

Teismai taip pat atkreipė dėmesį, kad Darbo partijos valstybei padaryta žala siekia beveik 10 mln. litų, o areštuota pinigų suma yra mažesnė.

Darbo partijos lėšos areštuotos teismų nutartimis, priimtomis 2008-ųjų gegužę ir birželį.

Darbo partijos byla dabar nagrinėjama Vilniaus apygardos teisme. Nuo tada, kai 2008-ųjų balandį byla buvo perduota teismui, Darbo partijos byloje pavyko tik perskaityti kaltinamąjį aktą ir paklausti kaltinamųjų, ar jie prisipažįsta kaltais.

Šis procesas vyksta su itin ilgomis pertraukomis.

Artimiausias posėdis Darbo partijos byloje numatytas gruodžio 5 dieną. Teisėjai, norėdami paspartinti bylos nagrinėjimą, posėdžius suplanavo net iki kitų metų birželio.

Kaltinimai pateikti partijos lyderiui europarlamentarui Viktorui Uspaskichui, Seimo nariui Vytautui Gapšiui ir buvusioms partijos darbuotojoms Vitalijai Vonžutaitei bei Marinai Liutkevičienei. Kaltinimai taip pat pateikti juridiniam asmeniui – pačiai partijai.

Prokuratūra skelbia, kad Darbo partijoje dviguba buhalterija vesta sistemingai.

Prokuroras teigė, kad 2004-2006 metais partijos dokumentuose nefiksuota apie 25 mln. litų pajamų ir apie 23 mln. išlaidų, susijusių su turtu, įsipareigojimais ar struktūros pasikeitimais.

Pamečiui skaičiuojant, anot teisėsaugininko, 2004-aisiais nefiksuota apie 13 mln. litų pajamų ir apie 13 mln. litų išlaidų, 2005-aisiais – apie 7,6 mln. litų pajamų ir apie 6,9 mln. litų išlaidų, 2006-aisiais – apie 4,4 mln. litų pajamų ir apie 3,7 mln. litų išlaidų

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min