Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 2d. 19:00

Darbo partijos atstovai 15min.lt konferencijoje diskutavo apie VAE

Darbo partijos atstovai 15min.lt konferencijoje diskutavo apie VAE
15min.lt nuotr. / Darbo partijos atstovai 15min.lt konferencijoje diskutavo apie VAE

Antradienio popietę 15min.lt redakcijoje vykusioje tiesioginėje 15min.lt konferencijoje dalyvavo į Seimą kandidatuojantys Darbo partijos atstovai - buvęs Ūkio ministras, Seimo Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys ir Kauno miesto savivaldybės tarybos narys, buvęs Aplinkos apsaugos viceministras Rytis Šatkauskas. Politikai konferencijos metu diskutavo energetikos klausimais, atsakinėjo į skaitytojų klausimus, kurių dauguma buvo VAE tema.

Konferenciją politikai pradėjo pristatydami Darbo partijos programos dalis, sietinas su energetikos klausimais. Anot K.Daukšio, energetikos tema partijos programoje aiškiai išskirta ir aprėpia tris esminis punktus: šilumos kainas ir jų prieinamumą vartotojams, konkurenciją skatinančias energetikos kainas vartotojams ir gamintojams bei Lietuvos integraciją į Europos tinklus.

R.Šatkauskas patikino, jog šilumos kainos Darbo partijai yra aktualiausia tema, mat ji svarbiausia vartotojams. Anot pašnekovo, svarbu yra išnaudoti Lietuvoje esančius išteklius – diversifikuoti energijos nešėjus, kas atneštų greitą rezultatą, įvesti kontrolės mechanizmus. Taip pat, pasak R.Šatkausko, būtina modernizuoti daugiabučius.

Bene aktualiausia skaitytojams buvo VAE tema – dauguma žmonių domėjosi, kodėl Darbo partija balsavo už atominę elektrinę. Į klausimą atsakyti ryžosi K.Daukšys, patikinęs, jog jo partija balsavo ne už VAE, bet už galimybę „projektuoti  ir žinoti, kiek tas projektas gali kainuoti – kokios bus realios išlaidos, kas bus statybų dalyviai, kiek reikės skolintis ir kokia bus kaina“.

Pašnekovas taip pat pristatė ir Darbo partijos siūlomas pataisas dėl VAE bei patikino, jog Darbo partija pritars elektrinės statybai tik įsitikinusi dėl šios saugumo ir įvertinusi elektros kainas bei statybos išlaidas. Vis dėlto savo ruožtu K.Daukšys pridėjo, jog jo nuomone, geriau jau nuosava energija, nei baltarusiška ar rusiška.

Paklaustas, ar ne vertėtų tuos pačius pinigus, skirtus VAE statybai, investuoti į saugesnę elektrinę, K.Daukšys patikino, jog tokios investicijos Lietuvai būtų per brangios, o VAE statybos kaina paaiškės pamačius galutinį projektą.

R.Šatkausko nuomone, kalbant apie VAE reikia žvelgti į perspektyvą, siekiančią net pusę amžiaus. Anot jo, ši elektrinė pakeis visos Lietuvos gyvenimą, o neturėti savo elektrinės vargu, ar geras reiškinys, mat priklausyti nuo neitin draugiškų kaimynų nėra palanku. „Geriau septynis kartus pamatuojam, o tada pjaunam“, – kalbėjo R.Šatkauskas, kuriam antrinantis K.Daukšys patikino, jog santykiai tarp valstybių nuolat kinta, todėl reikia būti apsidraudusiems.

Pasvarstyti politikus kvietė skaitytojas, uždavęs neįprastą klausimą – kam naudinga agituoti už VAE. K.Daukšys tikino, jog tai naudinga Vyriausybei – konservatoriams, liberalams, centristams – bei times, kas iš esmės palaiko šią idėją. Jokių paslėptų minčių politikas tikino šioje agitacijoje neįžvelgiąs. Jį papildyti panoro R.Šatkauskas, ėmęs kalbėti apie visuomenės susiskaldymą, kurį, anot jo, inspiravo Vyriausybės uždarumas.

Paklaustas, kodėl latviai už dujas moka mažiau nei lietuviai, K.Daukšys vėlei ėmėsi gilintis į valstybių santykius ir jas siejančius ryšius, kuriuos Lietuva nutarė pakeisti.

Baigdami konferenciją politikai agitavo žiūrovus balsuoti už juos rinkimuose į Seimą. Daugiau politikų atsakymų į klausimus galite išgirsti vaizdo reportaže.

VIDEO: Konferencijoje Darbo partijos atstovai: Kęstutis Daukšys ir Rytis Šatkauskas

Temos: 1 Partija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min