Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2012 lapkričio 26d. 14:22 , atnaujinta: 2012 lapkričio 26d. 18:42

Darbo partijos kandidatas į žemės ūkio ministrus, konservatorius Mindaugas Kuklierius ketina sustabdyti narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje

Mindaugas Kuklierius
Autorius: Wikipedia/Tomas Čekanavičius / Mindaugas Kuklierius

Darbo partijos kandidatas į žemės ūkio ministrus konservatorius Mindaugas Kuklierius teigia sustabdysiąs narystę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijoje, jeigu bus paskirtas ministru. Jis teigia, kad tai ūkinė, o ne politinė ministerija, o pagrindinė užduotis būtų tęsti pradėtus darbus.

„Tai nėra žmogus iš šalies. Jis šitoje sistemoje, Žemės ūkio ministerijoje, dirba daug metų, nėra naujokas, bet reikia susitikti ir pakalbėti, nes yra nemažai klausimų, kurių aš norėčiau paklausti“, – pirmadienį žurnalistams sakė paskirtasis premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Papildyta 18.42 val. „Gal skirtumo labai didelio nėra, tai yra ūkinė ministerija ir galiu tik padėkoti, kad manimi pasitikėjo kaip specialistu. Aišku, sprendimas nėra lengvas, bet kai žinai, kad turi didelį socialinių partnerių palaikymą – pradedant Žemės ūkio rūmais, Ūkininkų sąjunga ir daugelio kitų, tas apsisprendimas sunkus, bet jis ateina“, – pirmadienį po susitikimo su paskirtuoju premjeru socialdemokratu Algirdu Butkevičiumi žurnalistams sakė M.Kuklierius.

A.Butkevičius teigė, kad kandidatas jam pasirodęs kaip kompetentingas specialistas.

Laikinasis žemės ūkio viceministras teigė, kad apsispręsti priimti „darbiečių“ pasiūlymą jį paskatino smulkiųjų ūkininkų reakcija.

Jis sakė šį pasiūlymą aptaręs ir su TS-LKD vadovybe. Pokalbis esą buvę sunkus.

„Kada matai būtent smulkiausių ūkininkų veidus, kada matai jų akis, kada sako: “Kas bus su mumis atėjus naujam ministrui, atėjus naujai valdžiai„, – tas apsisprendimas nors sunkus, bet atėjo“, – aiškino kandidatas.

Jis sakė šį pasiūlymą aptaręs ir su TS-LKD vadovybe. Pokalbis esą buvę sunkus.

„Aišku, buvo sudėtinga. Kalbėjome su visais, puikiai juos suprantu, kaip ir man, taip ir jiems, labai skausmingas tas klausimas. Bet kaip sakoma, “vardan tos Lietuvos”, eini ne į partinį, o į ūkinį darbą“, – aiškino M.Kuklierius.

Jis žadėjo sustabdyti narystę TS-LKD, o stoti į Darbo partiją tvirtino neketinąs.

Kandidatas nemano, kad centro-kairės Vyriausybės žemės ūkio programa smarkiai skirsis nuo centro-dešinės Vyriausybės.

„Žemės ūkio programa nėra priešinga. Neturėtų būti labai dideli skirtumai. Aš einu dirbti kaip specialistas (...) Reikia užtikrinti tęstinumą“, – pabrėžė M.Kuklierius.

Jis teigė kalbėdamas su A.Butkevičiumi sutaręs visais klausimais.

Paskirtasis premjeras pirmadienį dar nebuvo tikras, ar teiks M.Kuklieriaus kandidatūrą prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Paskirtasis premjeras pirmadienį dar nebuvo tikras, ar teiks M.Kuklieriaus kandidatūrą prezidentei Daliai Grybauskaitei.

„Tai priklausys nuo keleto aspektų – turime plačiau koalicijoje aptarti, nes (kandidatas – BNS) priklauso kitai partijai ir sustabdo narystę, koks bus politinis požiūris. Taip pat reikia aptarti, ar jis sutinka vykdyti struktūrinę valdymo reformą“, – dėstė A.Butkevičius.

Jis sakė, kad dabartinis viceministras jam paliko kompetetingo specialisto įspūdį.

„Kad išliktų tęstinumas (…), nebūtų blogai. Bet manau, pirmiausia turi būti pasakyta, kad sustabdo narystę partijoje, ir aišku, privalomai turės vykdyti būsimos Vyriausybės programą“, – teigė paskirtasis premjeras.

Papildyta: 14.39 val. Pokalbis su premjeru

A.Butkevičius teigė norįs sužinoti pretendento nuomonę apie šiuo metu svarstomą Europos Sąjungos 2014–2020 metų finansinę perspektyvą, apie pačios Žemės ūkio ministerijos struktūrą.

„Pastaruoju metu kitose šalyse žemės ūkio ministerijose yra 3–4 departamentai, o pas mus išaugo net iki 12. Gal reikėtų mažiau vadovų, o daugiau dirbančiųjų. Pažiūrėsime, ar nuomonės sutaps“, – sakė A.Butkevičius.

Kadangi kandidatas yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys, paskirtasis premjeras tvirtino norįs paklausti, ar tapęs ministru vykdytų centro-kairės Vyriausybės programą.

Kas bus su mumis atėjus naujam ministrui, naujai valdžiai?

Pasak A.Butkevičiaus, ar teikti M.Kuklieriaus kandidatūrą prezidentei Daliai Grybauskaitei, jis nuspręsiąs po susitikimo su kandidatu.

40-metis M.Kuklierius Lietuvos žemės ūkio universitete yra įgijęs žemės ūkio ekonomikos ir organizavimo specialybę, taip pat yra studijavęs Danijos universitete Odensėje, Birmingamo universitete Anglijoje, JAV Pietų Ilinojaus ir Ilinojaus universitetuose, stažavosi Danijos ūkininkų pieno ūkiuose.

1997–2001 metais dirbo Žemės ūkio ministerijoje – iš pradžių ėjo Tarptautinio bendradarbiavimo departamento direktoriaus pareigas, vėliau viceministro, 2001–2003 metais dirbo Vilniaus banke dirbo ekonomistu, 2003-2005 metais – Banko Nord/LB (buvusiame Lietuvos žemės ūkio banke) – kredito analitiku. Po to dirbo įvairiose su žemės ūkiu susijusiose organizacijose, 2008 metais grįžo į ministeriją, 2009 metais tapo viceministru.

Be to, jis kaip Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas dalyvavo Seimo rinkimuose. Jo kandidatūra kelta Suvalkijos vienmandatėje apygardoje, jis liko trečias.

A.Butkevičius vylėsi, kad pirmadienį popiet žinos ir Darbo partijos kandidatą į kultūros ministrus.

„Manau, kad jie turi keletą kandidatų, matyt, viduje vyksta diskusijos, kuris būtų tinkamiausias“, – svarstė paskirtasis premjeras, paklaustas, ar nestebina „darbiečių“ delsimas.

Valdančiąją centro – kairės koaliciją suformavusios keturios partijos jau yra paskelbusios daugumą pretendentų į 16-osios Vyriausybės ministrų pareigas.

Anot socialdemokratų vadovo, Darbo partija į socialinės apsaugos ir darbo ministres teikia Seimo narės Loretos Graužinienės, į švietimo ir mokslo ministres – parlamentarės Virginijos Baltraitienės kandidatūras.

Lietuvos socialdemokratų partijos prezidiumas penktadienį nutarė į finansų ministrus teikti Rimanto Šadžiaus, į ūkio ministres – Birutės Vėsaitės, sveikatos apsaugos ministrus – Vytenio Andriukaičio kandidatūras.

Vadovauti Užsienio reikalų ministerijai bus siūlomas ambasadorius Baltarusijoje Linas Linkevičius, Krašto apsaugos ministerijai – šias pareigas anksčiau ėjęs Juozas Olekas, Susisiekimo ministerijai – parlamentaras Rimantas Sinkevičius.

Į teisingumo ministrus LSDP bus siūlomi du partijos nariai – Juozas Bernatonis ir Julius Sabatauskas. Tačiau LSDP lyderis neatmetė galimybės, jog valstybės vadovei vis dėlto pateiks tik kurį nors vieną iš jų.

Kiti koalicijos partneriai – partija „Tvarka ir teisingumas“ – į aplinkos ministrus deleguoja Seimo narį Valentiną Mazuronį, į vidaus reikalų ministrus – parlamentarą Remigijų Žemaitaitį, Lietuvos lenkų rinkimų akcija energetikos ministru siūlo skirti Jaroslavą Neverovičių.

Lietuvos socialdemokratų partija, Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija yra pasirašiusios sutartį dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, jos turi 86 balsus Seime.

Papildyta: 15.31val.

Kadenciją baigiantis žemės ūkio ministras konservatorius Kazimieras Starkevičius teigia netikintis, kad viceministro pareigas Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) šiuo metu einantis konservatorius Mindaugas Kuklierius sutiks tapti Darbo partijos kandidatu vadovauti šiai ministerijai.

„Reikia jo pačio klausti. Ne balandžio 1-oji, bet pokštas gali būti. Kad taip bus, aš tuo netikiu. Čia daugiau gal politiniai žaidimai“, – BNS sakė K.Starkevičius.

Su M.Kuklierium BNS pirmadienį kol kas nepavyko susisiekti.


„Tai parodo, kad Darbo partija neturi kandidatų, remiasi su manimi komandoje dirbusiais. M.Kuklierius tikrai yra geras specialistas, tačiau pasižiūrėkime programinius dalykus, nuostatas. Programiniai dalykai skiriasi. Čia yra pagrindiniai aspektai“, – komentuodamas galimą M.Kuklieriaus kandidatūrą vadovauti ŽŪM sakė dabartinis jo vadovas.


Paklaustas, kaip tai atsilieptų M.Kuklieriaus narystei Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijoje, K.Starkevičus sakė, jog tai būtų „didelis klaustukas“.


„Čia aišku, būtų neigiamas dalykas, narystė partijoje – čia jau didelis klaustukas“, – teigė ministras.

Pirmadienį buvo paskelbta, kad Darbo partija į žemės ūkio ministro pareigas siūlo konservatorių M.Kuklierių.

M.Kuklierius buvo dirbęs žemės ūkio viceministru ir vienuoliktosios Vyriausybės valdymo laikotarpiu 2000 – 2001 m., kuomet žemės ūkio ministerijai vadovavo tuometinių socialliberalų deleguotas ministras Kęstutis Kristinaitis.

Šiemet M.Kuklierius dalyvavo Seimo rinkimuose kaip Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatas vienmandatėje Suvalkijos apygardoje, kurioje liko trečias.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Kultūra

Klausimai Laisvės alėjoje: ar kaimynas pasirūpins jūsų katinu, ar einate pas kaimynus druskos?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

24sek

LaVaras jaučiasi apvogtas Prienuose – pasigedo sūnų sportbačių

Aktualu

Trečiadienį kai kur Lietuvoje gali kilti škvalas

Gyvenimas

Būdai, kurie padės įveikti kiaulpienes sklype visiems laikams

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Pasaulis kišenėje

Lina Ever: Ką radome Harce išvaikę raganas

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Maistas

Atidarome braškių sezoną: nuostabūs desertai, kurie leis mėgautis pačiu gryniausiu jų skoniu

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Aktualu

Vyriausybė teikia Seimui pataisas dėl sveikatos įstaigų tinklo optimizavimo

Vardai

Asta Baukutė: „Man nepasisekė su uošvienėmis, bandau džiaugtis savo sūnų pasirinkimu“

Sportas

Pasaulio čempionato viziją Šiaurės Amerika pristatė Lietuvai

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Kultūra

Klausimai Laisvės alėjoje: ar kaimynas pasirūpins jūsų katinu, ar einate pas kaimynus druskos?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

24sek

LaVaras jaučiasi apvogtas Prienuose – pasigedo sūnų sportbačių

Aktualu

Trečiadienį kai kur Lietuvoje gali kilti škvalas

Gyvenimas

Būdai, kurie padės įveikti kiaulpienes sklype visiems laikams

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Pasaulis kišenėje

Lina Ever: Ką radome Harce išvaikę raganas

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Maistas

Atidarome braškių sezoną: nuostabūs desertai, kurie leis mėgautis pačiu gryniausiu jų skoniu

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Aktualu

Vyriausybė teikia Seimui pataisas dėl sveikatos įstaigų tinklo optimizavimo

Vardai

Asta Baukutė: „Man nepasisekė su uošvienėmis, bandau džiaugtis savo sūnų pasirinkimu“

Sportas

Pasaulio čempionato viziją Šiaurės Amerika pristatė Lietuvai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min