TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Uspaskichas: „Aš būsiu kaip kortežas“ (atnaujinta 19.57 val.)

Viktoras Uspaskichas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Viktoras Uspaskichas
Šaltinis: 15min
0
A A

Darbo partijos (DP) pirmininku dar dvejiems metams sekmadienį Kėdainiuose vykusiame partijos suvažiavime perrinktas europarlamentaras Viktoras Uspaskichas teigia, jog vadovauti partijai iš Briuselio gana sudėtinga, todėl daugumą funkcijų jis perskirstė pavaduotojams, o pats atlieka „kortežo“ vaidmenį.

Už V.Uspaskicho kandidatūrą balsavo absoliuti dauguma – 731 – suvažiavimo delegatų, du buvo „prieš“, dar keli biuleteniai buvo sugadinti. V.Uspaskichas buvo vienintelis kandidatas į partijos pirmininkus, jį iškėlė partijos taryba ir visi skyriai.

„Vistik žiūriu, kad pasitikėjimas manimi partijos viduje padidėjo“, – po šio balsavimo naujienų portalui 15min.lt sakė V.Uspaskichas.

Paklaustas, kodėl buvo iškelta tik jo vieno kandidatūra, europarlamentaras teigė, jog taip nusprendė partijos skyriai. DP lyderis teigė pats kitų kandidatų nesiūlęs, nes „kam čia vaidinti, kad pasiūlai ir paskui laimi?“

„Daug kur renkama taip. Pas mus visada rinkimai buvo ne iš vieno kandidato, o šįkart <...> buvo prieita nuomonės kelti tik vieną kandidatą, kuris daugiausia surenka balsų skyriuose. Apie daug kandidatų buvo kalbama, tik, pagal partijos Statutą, skyriai turėjo pateikti išgvildentą savo nuomonę“, – aiškino jis.

Augina naują lyderį

Iš Briuselio partijai vadovaujantis V.Uspaskichas gyrė komandą, kuri, nors būna ginčų ir nesutarimų viduje, vieningai priima sprendimus. „Pas mus labai daug stiprių lyderių, daug kas pavydi iš kitų partijų – pažiūrėkite, kaip vieningai balsuoja partija Seime, nors ir nėra partijos lyderio Vilniuje, – teigė DP pirmininkas. – Mano praktiškai nedalyvavimas aktyvioje Lietuvos politikoje parodo, kad turime gana stiprią ir drausmingą komandą. Reiškia, tai nėra vieno žmogaus partija – tai yra komandinis žaidimas.“

Paskirstytos beveik visos mano, kaip pirmininko, funkcijos, jos atiduotos pavaduotojams. Aš kaip kortežas praktiškai būsiu, – sakė V.Uspaskichas.Visgi V.Uspaskichas užsiminė suprantantis, kad partijai pats amžinai nevadovaus ir teigė dedantis visas pastangas, kad užaugintų naują lyderį. Kas jis toks, europarlamentaras nutylėjo. „Aš dedu visas pastangas, kad būtinai užauginčiau lyderį, ir sąmoningai padidinau pavaduotojų skaičių iki 12 žmonių. Paskirstytos beveik visos mano, kaip pirmininko, funkcijos, jos atiduotos pavaduotojams. Aš kaip kortežas praktiškai būsiu“, – geros nuotaikos nestokojo DP lyderis.

V.Uspaskicho teigimu, vadovauti partijai būnant Briuselyje nėra lengva. Daugumą darbų jis teigė derinantis telefonu arba kompiuteriu, ne tik el. laiškais, bet ir programa „Skype“.

„(Iš Briuselio) daug sunkiau, aišku. Politika toks dalykas – reikia reaguoti kas minutę, kas valandą, reikia būti įvykių sukūryje. Kada tu nejauti, kas vyksta, aišku, daug sunkiau. Bet, žiūriu, partija neblogai orientuojasi politinėje situacijoje“, – kalbėjo „darbietis“.

Darbo partija buvo įkurta 2003 m. spalį, jos pirmininku tapo V.Uspaskichas. Partijai jis vadovavo beveik visą jos gyvavimo laikotarpį, išskyrus maždaug metų pertrauką 2006-2007-aisiais, kai slapstydamasis nuo baudžiamojo persekiojimo Lietuvoje jis buvo išvykęs į Rusiją.

V.Uspaskichas yra kaltinamasis baudžiamojoje byloje dėl apgaulingos Darbo partijos buhalterinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo. 2009 metais V.Uspaskichą išrinkus į Europos Parlamentą jis įgijo teisinę neliečiamybę, kuri iki šiol nėra panaikinta, todėl byla šiuo metu yra „įstrigusi“.

Darbo partija skelbia vienijanti turinti 12,4 tūkst. narių, Seime ši politinė jėga turi 10 atstovų, kurie dirba opozicijoje. Darbo partijos atstovas V. Gapšys, kuris taip pat figūruoja vadinamoje „juodosios buhalterijos“ byloje, šiuo metu eina parlamento opozicijos lyderio pareigas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min