Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbo rinkos mokymo tarnyba neefektyviai naudojo lėšas

Pinigai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Pinigai
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos darbo rinkos mokymo tarnyba daugiau nei 753 tūkst. Lt panaudojo nepakankamai taupiai, o valstybės patikėtą turtą valdo neracionaliai, konstatavo valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė.

Tokia išvada padaryta tarnyboje atlikus finansinį auditą, teigiama Valstybės kontrolės pranešime spaudai.

Tarnyba 2007 m. konkurso būdu pirko administracinio pastato rekonstrukcijos darbus, kurių vertė – 7 mln. Lt. Auditoriai nustatė, kad pirkdama papildomus, pagrindinėje sutartyje nenumatytus rekonstrukcijos darbus, tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų. Be to, dalį papildomų rekonstrukcijos darbų, tokių pačių, kurie buvo numatyti ir pirminėje sutartyje, tarnyba nupirko didesne kaina.

Auditorių vertinimu, 753 tūkst. Lt, kurie buvo sumokėti už papildomus darbus, buvo panaudoti netaupiai. Darbo rinkos mokymo tarnyba nesilaikė Viešųjų pirkimų įstatymo ir pirkdama leidybos ir seminaro rengimo paslaugas iš Švietimo mainų paramos fondo – tam panaudota 30 tūkst. Lt.

Prieš trejus metus tarnybai buvo perduotos daugiau nei 845 tūkst. Lt vertės 1564 kv. m. patalpos Valakupiuose. Audito metu nustatyta, kad šiame komplekse esantis viešbutis ir kitos patalpos yra nenaudojamos. Tarnyba naudoja tik 166 kv. m. patalpas, kuriose įsikūręs jos padalinys, jame dirba tik šeši asmenys, o visą kompleksą prižiūri dar penki darbuotojai.

Patalpų išlaikymas vien 2008 m. gruodžio mėnesį kainavo beveik 13 tūkst. Lt. Valstybės kontrolės vertinimu, tarnyba jai patikėtą valstybės turtą valdo neefektyviai ir neracionaliai.

Dėl nustatytų reikšmingų teisės aktų pažeidimų ir neefektyvaus valstybės turto naudojimo valstybės kontrolieriaus pavaduotojas Viktoras Švedas priėmė sprendimą, įpareigodamas tarnybos direktorių Algirdą Tamulevičių pažeidimus padariusius asmenis nubausti bei užtikrinti, kad valstybės turtas būtų naudojamas efektyviai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Jonas Dagys įpareigotas traukti A. Tamulevičių tarnybos atsakomybėn.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min