Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Valys: baudžiamasis procesas turi būti operatyvus ir racionalus

Darius Valys kelių policijoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Valys kelių policijoje
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį, gruodžio 2 dieną, Generalinėje prokuratūroje vykusiame Kolegijos posėdyje apsvarstyti siūlymai dėl Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso ir Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso nuostatų pakeitimo, papildymo ir panaikinimo.

Posėdyje prokurorai sprendė, kaip sumažinti ikiteisminio tyrimo biurokratizmą, sustiprinant operatyvumo, proporcingumo, ekonomiškumo principų taikymą ir galiojimą baudžiamajame procese.

„Prokuratūroje vyksta reikšmingiausi pokyčiai per visą nepriklausomybės laikotarpį: siekiant prokurorų didesnės atsakomybės ir atskaitingumo, spartesnio ir kokybiškesnio ikiteisminio tyrimo, kuriama ilgalaikė prokuratūros strategija, keičiama prokuratūros struktūra, mažinama vadovaujančių pareigybių, prokurorų veikla specializuota. Svarbi permaina – ir baudžiamojo proceso supaprastinimas. Pavyzdžiui, netoleruotinos dabar galiojančios įstatymo nuostatos, kad klausimas, ar apklausti liudytojus, sprendžiamas tik jiems atvykus į teismą. Jau ikiteisminio tyrimo metu turi būti sprendžiama, ar liudytojai kviestini į teismo posėdį, – taip bus parodyta pagarba žmogui, negaišinamas jo laikas ir nešvaistomos valstybės lėšos“, – permainų būtinumą pagrindė generalinis prokuroras Darius Valys.

Pasiūlymus baudžiamajam procesui tobulinti teikė Generalinio prokuroro sudarytos darbo grupės ir teritorinių prokuratūrų prokurorai.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min