Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darius Valys kreipėsi į Seimą dėl sutikimo leisti suvaržyti Seimo „darbiečio“ Dariaus Ulicko laisvę

Darius Ulickas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Darius Ulickas
Šaltinis: 15min
0
A A

Atsižvelgdamas į rugsėjo 12 d. Generalinėje prokuratūroje gautą Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartį, generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į Seimą, prašydamas išankstinio sutikimo leisti suvaržyti Darbo partijos frakcijai priklausančio Seimo nario Dariaus Ulicko laisvę dėl galimai padaryto administracinio teisės pažeidimo.

Administracinio teisės pažeidimo byloje nustatyta, kad š. m. vasario 20 d. Seimo narys „darbietis“ D.Ulickas vairuodamas lengvąjį automobilį ir važiuodamas atbuline eiga kliudė šalia stovėjusią kitą transporto priemonę ir abi jas apgadinęs pasišalino iš įvykio vietos. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai surinko pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad Seimo narys pažeidė Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 127 straipsnio 2 dalies ir 130 straipsnio 1 dalies reikalavimus.

Siekiant išnagrinėti D.Ulicko administracinio teisės pažeidimo bylą teisme yra būtinas Seimo sutikimas. Lietuvos Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta, kad kelių eismo taisyklių pažeidimas, nulėmęs turto sugadinimą užtraukia baudą vairuotojams nuo 100 iki 200 Lt arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 3 iki 6 mėnesių, o pasitraukimas iš eismo įvykio vietos – baudą nuo 3 tūkst. iki 4 tūkst. Lt su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5ų metų arba administracinį areštą nuo 15 iki 30 parų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 3 iki 5 metų.

Darbo partijos išplatintame pranešime jų frakcijos narys D.Ulickas tvirtina pats prašysiantis Seimo panaikinti jo teisinę neliečiamybę dėl padaryto eismo įvykio. Anot Seimo nario, jis pripažįsta savo kaltę ir nori kuo greičiau išspręsti šią situaciją.

„Gailiuosi dėl to, kas įvyko. Jeigu būčiau atidesnis, dėl šito eismo įvykio nereikėtų varginti viso Seimo ir trikdyti jo darbo. Deja, galiojantys įstatymai neleidžia man pačiam atsisakyti neliečiamybės, todėl prašysiu kolegų, kad procedūra vyktų kuo greičiau ir mano teisinė neliečiamybė būtų panaikinta“, – sakė Seimo narys D.Ulickas.

Anot politiko, už padarytą kelių eismo taisyklių pažeidimą jis pasiruošęs atsakyti įstatymų numatyta tvarka iš karto, kai tik bus panaikinta jo neliečiamybė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min