Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 18d. 14:43

„Darom“ Klaipėdoje – 1500 žmonių (nuotraukos)

Klaipėdoje prie visuotinės talkos „Darom 2009“ prisijungė per pusantro tūkstančio žmonių.
15min.lt/Aurelijos Kripaitės nuotr. / Klaipėdoje prie visuotinės talkos „Darom 2009“ prisijungė per pusantro tūkstančio žmonių.

Klaipėdoje prie visuotinės talkos „Darom 2009“ prisijungė per pusantro tūkstančio žmonių. Šie skaičiai atrodo, milžiniški, nes pernai prie šios akcijos prisidėjo tik šimtas klaipėdiečių. Anot akcijos koordinatorės Klaipėdos apskrityje Vilmos Grigišaitės – Tamolienės svetainėje buvo užsiregistravę per 800 klaipėdiečių.

„Žmonės buvo kur kas aktyvesni ir jų atėjo gerokai daugiau. Todėl kai kuriose vietose pritrūkome pirštinių ir maišų. Tačiau netrukus viskas buvo sutvarkyta“, – sakė ji dienraščiui „15min“.

Nepaisant žvarbaus vėjo šimtai klaipėdiečių ryžosi tvarkyti pajūrį. Iš pušynų buvo tempiami popieriaus atliekų, stiklo ir plastiko butelių maišai. Kaip suspėjo pastebėti talkininkai, dalis jų pajūryje atsirado dar šiais metais.

Šiukšlintojai pajūrį gerokai užteršė padangomis – iš pakrūmių jų buvo ištemptos kelios dešimtys.

Melnragės paplūdimiuose talkininkavo ir „15min“ komanda. Per porą vakandų buvo surinktos kelios dešimtys 100 litrų talpos šiukšlių maišų. Daugiausiai pririnkta stiklo šukių, plastikinių maišelių, popieriaus. Tačiau aptikta ir reliktų iš praėjusio sezono – švirkštų, kelnaičių, maudymosi kostiumėlių, net vibratorius.

Šis besimėtantis daiktas, anot akcijos koordinatorės V.Grigišaitės – Tamolienės, vienas įdomiausių. Iš talkininkų dar tebelaukiama žinių apie jų aptiktus įdomius daiktus.

Daugiausia triūso turėjo klaipėdiečiai, pasiryžę iškopti teritorijas Šilutės plente. Talkininkai, tvarkę plotą aplink „Baldų jūrą“, per valandą pasiekė savotišką rekordą – pririnkti du konteineriai atliekų. Entuziastai čia akciją pratęsė ir atliekas žadėjo rinkti iki 16 val.

„Ten tikrai didžiuliai kalnai atliekų. Aš buvau apakusi, kai pamačiau tokius kiekius“, – sakė koordinatorė.

Talkininkų surinkti maišai šiukšlių bus pradėti vežti į sąvartynus jau šiandien. Tikimasi visas klaipėdiečių surinktas šiukšles išgabenti iki pirmadienio.

Temos: 1 Šiukšlės
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min