TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„Darom“ Klaipėdoje: į trečdalį teritorijų klaipėdiečiai neatvyko

Šeštadienį šimtai klaipėdiečių vyko švarinti pajūrio.
J.Andrijauskaitės nuotr. / Šeštadienį šimtai klaipėdiečių vyko švarinti pajūrio.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienį Klaipėdoje vykusios švarinimo akcijos metu klaipėdiečiai išblizgino pajūrį, tačiau ne vieną itin prišiukšlintą miesto teritoriją aplenkė. Į kai kurias erdves atvyko vos keli žmonės, o atliekoms surinkti čia pajėgumų reikėjo keleriopai daugiau.

Anot akcijos „Darom“ koordinatorės Klaipėdos regione Vilmos Tamolienės, iš 39 Klaipėdos miesto teritorijų sutvarkytos 25. Džiugiu tai, kad kai kurios įmonės pareiškė norą tvarkytis kitą savaitę, tad joms bus pasiūlyta darbuotis netvarkytose erdvėse. 
 
„Nuo Tilžės gatvės iki Jakų žiedo pakelėse ir giliau nuo jų yra sąvartynai. Čia atvyko apie 13 žmonių. Jie nuveikė didelį darbą“, – sakė V.Tamolienė. Netvarkytas liko Jūrininkų prospektas. Koordinatorė svarstė, kad, matyt, gyventojai iš šių gyvenamųjų kvartalų vyko į pajūrį, o netoli jų namų ir toliau tvyro netvarka.
 
Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė su bičiuliais kuopė teritoriją ties Strėvos, Nidos gatvėmis, Baltijos prospektu. „Darbo buvo kokiems 20 žmonių, o dirbom 10. Labai pavargom“, – socialiniame tinkle skelbė A.Velykienė. 
 
Pajūryje šiemet dirbo šimtai klaipėdiečių. Bendrovė „Gintaro baldai“ subūrė darbuotojus Giruliuose, čia atvyko apie 150 žmonių. „Javinė“ savo darbuotojus subūrė netoli darbovietės, tačiau paprašyti žmonės vyko pagelbėti ir kitoje vietoje. „Jų darbuotojai padėjo sutvarkyti itin probleminę teritoriją, esančią Minijos gatvėje 90. Čia buvo atvykę vos du žmonės, tad „Javinės“ darbuotojų pagalba buvo itin reikšminga“, – kalbėjo V.Tamolienė. 
 
Pritrūko maišų
 
Su moksleiviais, kurie pradėjo teritorijas tvarkyti dar trečiadienį, iš viso akcijoje dalyvavo apie 10 tūkst. klaipėdiečių.
 
Tuo metu kai kuriose teritorijose žmonių susibūrė itin daug. Poilsio parką tvarkė net 500 žmonių, tarp jų – 20 kolektyvų. Čia surinkta 500 maišų šiukšlių. Šiemet atliekos buvo rūšiuojamos. Buitinės buvo renkamos į vieną maišą, o į kitą – plastikas, stiklas, popierius. Maišų rūšiavimui parke, taip pat Giruliuose esančioje stovykloje „Žuvėdra“ ir kitose miesto vietose besidarbavusiems talkininkams pritrūko.
 
Jau šeštadienio popietę šiukšlės buvo pradėtos vežti ir tai bus daroma visą ateinančią savaitę. Anot V.Tamolienės, šiemet į sąvartyną pateks kur kas mažiau atliekų, nes dauguma jų bus išrūšiuotos. 
 
V.Tamolienė džiaugėsi aktyviais klaipėdiečiais ir jiems dėkojo, tačiau neslėpė tikėjusi, jog miestiečiai bus dar aktyvesni. Teigiama, kad su moksleiviais, kurie pradėjo teritorijas tvarkyti dar trečiadienį, iš viso akcijoje dalyvavo apie 10 tūkst. klaipėdiečių. 
 
Šeštadienį Klaipėdoje buvo valoma ir Danė. Ją valė Lietuvos kariuomenės Kovinių narų tarnyba. 
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 „Darom“

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min