Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugpjūčio 19d. 06:00

Darželinukų eilės Vilniuje netrumpėja

Nuo rugsėjo didėsiantis pridėtinės vertės mokestis neturės įtakos vaiko išlaikymui ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje: mėnesis darželyje kaip ir iki šiol kainuos apie 150 Lt.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Nuo rugsėjo didėsiantis pridėtinės vertės mokestis neturės įtakos vaiko išlaikymui ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje: mėnesis darželyje, kaip ir iki šiol, kainuos apie 150 Lt.

Mažamečių vilniečių tėvai gali ramiau atsipūsti: nuo rugsėjo didėsiantis pridėtinės vertės mokestis neturės įtakos vaiko išlaikymui ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje: mėnesis darželyje, kaip ir iki šiol, kainuos apie 150 Lt. Tuo tarpu ilgas būsimųjų darželinukų eiles tikimasi sumažinti pasitelkus elektroninę duomenų bazę, pradėjusią veikti rugpjūčio pradžioje.

Į ilgas pretendentų eiles vilniečių vaikai įrašomi būdami vos kelių mėnesių, tačiau laukimo metai iki šiol ne visada būdavo garantas, jog vieta nusižiūrėtame darželyje – jau tavo. Vaikų priėmimo į Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupes tvarkos apraše numatoma, kad į grupes išimties tvarka gali būti priimami tos įstaigos darbuotojų vaikai, taip pat vaikai, kurių broliai ar seserys jau lanko darželį, socialiai remtini arba augantys su vienu iš tėvų vaikai. Tačiau kai kurie darželiai nevengdavo piktnaudžiauti tokiomis išimtimis: tarp kantriai eilėje laukiančių atsidurdavo ir apsukresnių tėvelių, kurie pamalonindavo ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

Tikimasi, kad išvengti tokio piktnaudžiavimo padės savivaldybės tinklalapyje www.vilnius.lt esanti naujoji duomenų bazė. Čia savo atžalą į pageidaujamą ikimokyklinio ugdymo įstaigą užregistravę tėvai galės matyti laisvų vietų darželyje skaičių bei kiek dar laukiančiųjų yra eilėje.

Bendra duomenų bazė padės tiksliau apskaičiuoti laisvas vietas darželiuose, nes dažniausiai vaikas registruojamas iš karto į kelias eiles, nors realiai pretenduoja tik į vieną vietą. „Matysime, į kiek darželių užrašytas vienas vaikas“, – sakė Kultūros ir ugdymo departamento Švietimo skyriaus vedėjas Julius Skestenis. Šiuo metu, savivaldybės duomenimis, yra 488 laisvos vietos lietuviškose, 136 – rusiškose ir 78 lenkiškose darželių grupėse. Pretenduojančiųjų į šias vietas – keliasdešimt kartų daugiau.

Statybų planai stringa

J..Skestenio teigimu, darželių trūkumą ketinama spręsti dviem būdais: stengiamasi išnaudoti papildomas patalpas, kuriose šiemet numatyta įrengti 13 naujų grupių, artimiausiu metu planuojama statyti 4–5 naujus darželius Fabijoniškėse, Pašilaičiuose, Verkiuose bei Balsiuose. Kol kas Vilniaus mieste pastatytos tik 2 naujos ikimokyklinio ugdymo įstaigos, tuo tarpu 137 – sovietmečio palikimas.

Tačiau planuojamos naujos statybos stringa. Nors iki 2010-ųjų rugsėjo planuota pastatyti darželį Perkūnkiemyje, tačiau statybos darbai iki šiol nėra pradėti. Savivaldybė šią savaitę nusprendė derėtis dėl kainos su darželį turinčia statyti bendrove „Ranga IV investicijos plius“. 

Juk dabar rinkoje viskas atpigo: žemė, statybinės medžiagos, darbai. Bendrovė turi perskaičiuoti darželio statybos kainą.

 

Projekto, pagal kurį Perkūnkiemyje turi būti pastatytas 200 vietų darželis, kaina siekia 31 mln. Lt. Iš šios sumos statyboms skiriama 18 mln. Lt. Vilniaus vicemeras Stanislovas Šriūbėnas sakė, kad ši suma, kurią dar pernai sutartimi patvirtino Juozo Imbraso vadovauta savivaldybė, yra per didelė ir neatitinka šiandienos kainų. „Juk dabar rinkoje viskas atpigo: žemė, statybinės medžiagos, darbai. Bendrovė turi perskaičiuoti darželio statybos kainą“, – sakė S.Šriūbėnas.

Jis tvirtino, kad savivaldybė pagal sutartį avansu rangovams jau sumokėjo 3,3 mln. Lt. „Rangos IV“ atstovas Darius Babickas „15 min“ aiškino, kad už šiuos pinigus, pridėjusi savo lėšų, bendrovė pirko žemės sklypą, kur ketinama statyti darželį. „Sklypas jau nupirktas, mokėjome už jį tiek, kiek tuo metu žemė buvo verta, – sakė D.Babickas. – Buvo svarstoma galimybė darželį statyti valdiškoje žemėje, taip sutaupant sklypo kainą. Tačiau vargu ar gyventojams būtų patogu, jei darželis išdygtų nuošaliame rajone, pavyzdžiui, Tarandėje.“ D.Babickas aiškino, kad bendrovė su savivaldybe dėl projekto kainos derasi. Galutinis pasiūlymas turėtų paaiškėti šią savaitę.

Jei neras būdų, kaip sumažinti darželio statybos kainą, savivaldybė grasina nutrauksianti sutartį su „Ranga IV investicijos plius“ ir skelbti naują konkursą rangovui išrinkti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min