Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželinukų ir mokinių tėvams – didesnė našta

Į darželį vaikus vedantys tėvai nuo rudens mokės ne tik už mažylių suvalgomą maistą, bet ir už jo gaminimą.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Į darželį vaikus vedantys tėvai nuo rudens mokės ne tik už mažylių suvalgomą maistą, bet ir už jo gaminimą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Sunerimę dėl savivaldybės iš naujojo biudžeto skiriamų lėšų ugdymo įstaigoms, uostamiesčio švietimo įstaigų vadovai kreipėsi į miesto valdžią.

Jie paprašė atsižvelgti į kai kurias pateiktas pastabas dėl mokyklų bei darželių finansavimo. Jau žinoma, kad nuo rugsėjo į darželius vaikus vedantiems tėveliams teks už maitinimą mokėti 20-35 proc. brangiau. Iki šiol jie mokėjo tik už maistą, o dabar reikės mokėti ir už jo gaminimą. Numatoma, kad naujas mėnesinis bazinis mokestis bus 35 Lt. Šis mokestis reikalingas valgyklų darbuotojų atlyginimams išmokėti. Švietimo įstaigų atstovai prašė, kad ikimokyklinių įstaigų virėjų darbo užmokesčiui lėšos būtų numatomos visiems kalendoriniams metams, o ne tik sausio-kovo mėnesiams.

Prašo nenaikinti dienos grupių

Ugdymo įstaigų vadovai pageidavo, kad savivaldybė nenaikintų bendrojo lavinimo įstaigose veikiančių ir iš miesto biudžeto finansuojamų pailgintų dienos grupių. Pageidaujama, kad liktų bent mažas šių grupių skaičius, finansuojamas iš savivaldybės pinigų. Numatoma, kad mokestis už pailgintas dienos grupes pradinukams gali didėti net du ar tris kartus. Savivaldybė nuo kitų mokslo metų nebegalės užtikrinti, kad visi norintieji lankytų užsiėmimus po pamokų. Todėl mokesčių našta bus užkraunama ir moksleivių tėvams.

Kaip teigė Klaipėdos savivaldybės Socialinio departamento vadovė Nijolė Laužikienė, socialiai remtinų šeimų vaikams šios grupės liktų nemokamos. Bet pakankamai uždirbantiems tėvams teks mokėti iš savo kišenės.

Nuogąstauja dėl reorganizacijos

Švietimo įstaigų atstovai pasiūlė kitų mokslo metų pasiruošimui skirtas lėšas įstaigoms paskirstyti po lygiai, o ne centralizuotai, kaip siūlo savivaldybės administracija. Mokyklų vadovai pasiūlė 100 tūkst. litų paskirstyti, atiduodant įstaigoms po kelis tūkstančius. Šias lėšas jos skirtų smulkiems remonto darbams. Likęs 1 mln. litų būtų skirta didesniems remonto darbams bei avarijoms likviduoti.

Ugdymo įstaigų atstovai taip pat nuogąstavo dėl neformaliojo ugdymo įstaigų reorganizavimo. Tačiau miesto meras Rimantas Taraškevičius patikino, kad nė vienas jaunimo klubas nebus panaikintas, o keisis jų valdymo struktūra. Bus naikinami šių įstaigų direktorių, kitų administracijos darbuotojų etatai ir paliekamas minimalus jų skaičius. Taupymo sumetimais bus mažinamos neformaliojo ugdymo įstaigų valdymo išlaidos. Šiuo metu vieno vaiko papildomas ugdymas savivaldybei per mėnesį atsieina apie 750 litų. Apie pusę šių įstaigų biudžeto sudaro būtent valdymo išlaidos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Biudžetas
Parašykite atsiliepimą apie 15min