Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželinukų maitintoją Vilniaus valdžia rinkosi pažeisdama taisykles

Mergaitė valgo
123RF nuotr. / Mergaitė valgo
Šaltinis: 15min
0
A A

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), įvertinusi Vilniaus miesto savivaldybės administracijos dokumentus, susijusius su vykdomu atviru konkursu „Maisto produktų Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigoms pirkimas“ konstatavo, kad perkančioji organizacija pažeidė įvairias Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatas, reikalaujančias užtikrinti konkurenciją ir nediskriminuoti tiekėjų. Savivaldybė tvirtina, kad VPT savo išvadas galėjo pateikti jau sausį.

VPT nurodė administracijai pakeisti pirkimo dokumentų nuostatas, atsižvelgiant į nurodytus pažeidimus ir pastabas bei pataisyti vykdomo konkurso sąlygas.

Ragina paskubėti

Vilniaus darželius lankantys mažamečiai vaikai jau keletą mėnesių maitinami neturint naujos sutarties su tiekėju, todėl galimai kenčia ir maisto kokybė, – sakė P.Kuzmickienė.

„Galima tik apgailestauti, kad Vilniaus darželius lankantys mažamečiai vaikai jau keletą mėnesių maitinami neturint naujos sutarties su tiekėju, todėl galimai kenčia ir maisto kokybė. Raginame savivaldybės administraciją kuo greičiau peržiūrėti maisto tiekimo konkurso sąlygas ir atsižvelgti į ne kartą išsakytus vilniečių interesus dėl vaikų maitinimo“, – sakė opozicinės TS-LKD frakcijos Vilniaus taryboje narė Paulė Kuzmickienė.

TS-LKD frakcija tvirtina jau anksčiau išreiškusi nerimą, kad savivaldybės administracijos paskelbtos viešojo pirkimo konkurso sąlygos galimai pritaikytos dabar ikimokyklinėms įstaigoms maistą tiekiančiai įmonei „Pontem”.

Savivaldybės tarybos narės Rasa Baškienė ir P.Kuzmickienė vasario mėnesį kreipėsi į savivaldybės administracijos direktorių, ragindamos kuo skubiau spręsti maisto produktų tiekimo sostinės darželiams klausimą. Taip pat jos kreipėsi į Konkurencijos tarybą, prašydamos įvertinti, ar savivaldybės praėjusiais metais vykusiame maisto produktų darželiams pirkime nurodyti reikalavimai tiekėjui nėra pertekliniai ir dirbtinai ribojantys konkurenciją.

Susirašinėjimas su VPT – nuo sausio

Penki mūsų vaikų darželiai dalyvavo eksperimente ir pirko patys. Išėjo, kad nusipirko brangiau, bet galbūt maisto produktų kokybė bus geresnė, – įsitikinęs G.Petronis.

Vilniaus miesto savivaldybė tvirtina, kad susirašinėjimas su VPT vyko nuo sausio mėnesio, tad stebina, jog konkrečias pastabas tarnyba pateikė tik dabar, sugaišdama daug laiko. Jeigu tos išvados būtų gautos anksčiau, pirkimas, pataisius konkurso sąlygas, jau būtų įvykęs.

„Dabar ruošiame ne naują konkursą, bet ketiname pataisyti pirkimo sąlygas ir lauksime, ką vėl pasakys VPT“, – teigė Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Petronis.

Naująjį konkursą vykdys patys vaikų darželiai. Anot G.Petronio, nuspręsta maisto produktus pirkti ne centralizuotai, o leisti tai daryti kiekvienam darželiui savarankiškai. Panašiai padaryta Kaune, nors ir aiškėja, kad tai maisto produktų kainą padidino.

„Penki mūsų vaikų darželiai dalyvavo eksperimente ir pirko patys. Išėjo, kad nusipirko brangiau, bet galbūt maisto produktų kokybė bus geresnė, tokias išvadas galėsime daryti po kurio laiko. Tad čia lazda su dviem galais“, – įsitikinęs G.Petronis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min