Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 22d. 12:00

Darželinukų tėvams Klaipėdoje teks pakratyti pinigines

Vaikų darželis
Sauliaus Žiūros nuotr. / Vaikų darželis
Nuo rugsėjo pirmosios uostamiesčio ikimokyklinių ugdymo auklėtinių tėvams teks plačiau praverti pinigines. Skaičiuojama, kad dėl pabrangusio maisto ir perskaičiuoto vadinamojo abonentinio mokesčio sąskaitos tėvams išaugs iki maždaug 80 eurų per mėnesį. Tokiam sprendimui ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto taryba.

Sudaryta darbo grupė analizavo, kad įvairios maisto produktų kainos nuo 2016-ųjų vidutiniškai išaugo nuo 10 iki 22 proc. Labiausiai pabrango pieno produktai ir žuvis. Išlaidos maitinimui išaugo ir dėl pakeisto meniu į sveikatą tausojantį, kai patiekalai vaikams gaminami iš sveikesnių produktų, o šie – brangesni.

Kaip teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vadovė Laima Prižgintienė, dėl išaugusios virėjų mėnesinės algos nebeužtenka tėvų įmokų darbo užmokesčiui.

Dar 2019-aisiais buvo sudaryta darbo grupė, kuri skaičiavo, kiek reikėtų didinti mokestį tėvams. Pirminis paskaičiavimas buvo gana drastiškas. Pagal jį kainą būtų kilusi 30 eurų. Tačiau nuspręsta ieškoti kitų alternatyvų.

Mokestį, susijusį su maisto gamyba, vienam vaikui (mėnesiui) sudaro: darbo užmokestis su socialinio draudimo įmokomis; prekės ir paslaugos, skirtos maitinimo organizavimui; virtuvės įrengimų, inventoriaus ir patalpų remonto išlaidos; komunalinės išlaidos; ilgalaikio turto nusidėvėjimo išlaidos.

Miesto tarybai pateiktas siūlymas mėnesio abonementinį mokestį didinti 7 eurais. Jis nuo 15 padidėtų iki 22 eurų. Iš viso tėvų mokestis už maitinimo paslaugą, skaičiuojant vidutiniškai 21 mėnesio darbo dieną, padidėtų apie 17 eurų. Tėvai, kurių vaikas per mėnesį nepraleidžia nė vienos dienos, mokėdavo per 60 eurų. Dabar klaipėdiečiams už darželius teks mokėti apie 80 eurų.

Gėda turėtų būti. Šeimai, auginančiai du vaikus, vidutiniškai teks mokėti apie 40 eurų.

Nors tokiam sprendimui tarybos nariai pritarė, kritikos netrūko.
Politikai suabejojo, ar pandemija yra tinkamas laikas branginti paslaugas.

„Gėda turėtų būti. Šeimai, auginančiai du vaikus, vidutiniškai teks mokėti apie 40 eurų“, – piktinosi tarybos narė Lina Skrupskelienė.

Ji priminė, kad neseniai mieste buvo pabranginta rinkliava už automobilių statymą, ketinama branginti būrelius. „Biudžetas miesto nėra toks blogas, prašau nepalaikyti“, – kreipėsi ji į kitus tarybos narius.

„Iš visų požymių beveik visi jaučiame, kad karantinas tęsis, nuotolinis ugdymas tęsis, jaunos šeimos turės finansinių problemų, nes vėl reikės būti prastovose. O mes dabar sakome, kad reikia papildyti miesto finansus būtent iš jaunų šeimų. Keista tai, kad betonui, brangstantiems projektams visada randame pinigų, o šeimoms – ne“, – pastebėjo kitas tarybos narys Edmundas Kvederis.

Jiems pritarė ir dar viena tarybos narė – Vaida Raugelė. Ji pasigedo socialinio jautrumo ir prašė atsižvelgti į jaunas šeimas, kurios dėl pandemijos kentėjo labiausiai.

Konservatorius Kazys Bagdonas pastebėjo, kad mokesčio didinimas būtų pateisintas, jei vaikai gautų kokybiškesnes paslaugas.

Sprendime numatytos ir lengvatos. Jas gautų daugiavaikės, studentų šeimos, šeimos, kuriose auga specialiųjų poreikių vaikai, arba tie, kurie susiduria su finansiniais sunkumais.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min