Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželio auklėtoja pietų miego metu lipnia juosta užklijuodavo vaikams burnas

Vaikas
„15 min“ nuotr. / Vaikas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus lopšelį-darželį „Žilvinėlis“ lankančių mažamečių tėvai kaltina, kad viena šios įstaigos darbuotoja pietų miego metu lipnia juosta užklijuodavo jų vaikams burnas. Sukrėsti darželinukų tėvai svarsto galimybes kreiptis į teismą, rašo „Vilniaus diena“.

Tėvams kilo įtarimas, kai penktadienį darželyje nerado 26-erių metų auklėtojos Rimantės Ingelevičiūtės. Paaiškėjo, kad ji buvo skubiai atleista – vieni tėvai pasiskundė sužinoję, jog jų vaiką prieš pietų miegą auklėtoja nutildydavo lipnia juosta užklijuodama burną.

Apie tokią situaciją tėvai iš savo vos kelerių metų vaiko sužinojo atsitiktinai. Ilgą laiką tylėjęs darželinukas tėvams užsiminė, kad darželyje jam negera, nes ten sunku kvėpuoti, rašo „Vilniaus diena“.

Tėvai įtaria, kad apie tokį auklėtojos elgesį jau anksčiau žinojo įstaigos vadovai ir manoma, jog negeri dalykai galėjo tęstis ne vieną savaitę. Darželio vadovybė, sužinojusi apie tokį auklėtojos elgesį, po pirmo karto jos neatleido, o perkėlė iš vienos grupės į kitą, dienraščiui sakė viena pašnekovė.

Tėvai spėlioja, kodėl tiek laiko nė vienas iš 4-5 metų vaikų nesiryžo namuose papasakoti apie vykstančias negeroves. Manoma, kad darželinukai greičiausiai auklėtojos buvo prigrasinti nieko nesakyti nei tėvams, nei kitiems darbuotojams, rašoma dienraštyje.

Vaikų tėvai neatmetama galimybės, kad dėl netinkamo elgesio su mažaisiais bus kreiptasi į teisėsaugą.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorius Gintaras Alfonsas Petronis 15min.lt sakė, kad antradienį darželio direktorė buvo iškviesta į savivaldybę ir paprašyta paaiškinti situaciją jos vadovaujamoje įstaigoje.

Lopšelio-darželio „Žilvinėlis“ direktorė Janina Gaučienė savivaldybėje aiškino, kad niekam iš vaikų burnos miego metu nebuvo klijuojamos lipnia juostele. Be to, esą žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija, kad auklėtoja atleista, neatitinka tikrovės.

„Direktorė tvirtina, kad  auklėtoja pati pasiprašė atleidžiama dėl to, kad vyko užsiėmimai, kažkas  buvo daroma su lipniomis juostelėmis ir auklėtoja pagąsdino vaikučius, kurie labai aktyviai dalyvavo, kad jeigu triukšmaus ir trukdys kitiems, užklijuos jiems burnas. Tai buvo tik pagąsdinimas, bet kadangi kilo toks didelis ažiotažas, auklėtoja pati parašė pareiškimą direktorei ir paprašė atleisti ją iš darbo. Motyvas – tėvai ja nepasitiki“, – pasakojo G.A.Petronis.

Tačiau departamento direktorius teigė, kad bus sudaryta komisija, kuri tirs šį incidentą, pabandys pakalbinti tėvus. „Žiūrėsime, kokių veiksmų ėmėsi darželio administracija, kaip operatyviai buvo reaguota. Vienintelis blogas dalykas, kad mums nebuvo pranešta, nes visa tai įvyko gruodžio 9 dieną“, – teigė G.A.Petronis.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min