TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželio „Drevinukas“ vaikų tėvus gąsdina žiurkės: vienos grupės remonto per mažai

Vilniaus darželis „Drevinukas“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus darželis „Drevinukas“
Šaltinis: 15min
5
A A

Vilniaus Naujamiestyje esantis vaikų darželis „Drevinukas“ pastaruoju metu išgarsėjo istorija apie čia besiveisiančias ir po patalpas net dienomis šmirinėjančias žiurkes. Tėvams ėmus garsiai piktintis, darželyje imtasi graužikus naikinti, patalpos buvo dezinfekuotos, o viena grupė neveikia iki šiol. Tačiau tėvai įsitikinę, kad sutvarkyti tik šią grupę neužtenka.

Vilniaus vaikų darželį „Drevinukas“, esantį K.Donelaičio gatvėje, puola žiurkės. Pirmiausia bendruomenei nerimą sukėlė nemalonus kvapas įstaigoje, kaip įtariama, sklindantis dėl po grindimis pastipusių žiurkių. Vėliau viena net buvo pastebėta, anot tėvų, vaikų pietų miego metu grupėje. Graužikai buvo naikinami, patalpos dezinfekuotos, tačiau tėvai ir toliau vieni kitų klausinėja – ar saugu leisti 2–3 metų vaiką į darželį, kuriame šmirinėja ar vos prieš kelias dienas šmirinėjo šie gyvūnai.

Bijo leisti

Jurgita Jurkšaitytė, kurios vaikas lanko šio darželio mažųjų grupę, teigia nesuprantanti, kodėl Vilniaus miesto savivaldybė nesiima kuo skubesnių veiksmų dėl šio darželio. Jos manymu, būtina remontuoti visą pirmąjį aukštą, o ne vieną grupę, kuri kol kas uždaryta ir kurioje žiurkė buvo pastebėta. Juk sugebėjusios patekti į šias patalpas, žiurkės greičiausia sugebės prasigraužti ir į šalia esančias grupes. Be to, pirmajame aukšte įrengta ir darželio virtuvė.

J.Jurkšaitytė pateikė pavyzdį, kad Danijoje sausio pabaigoje buvo uždaryta parduotuvė, kurioje rasta graužikų išmatų, o pirkėjai įspėti nevartoti čia pirktų produktų, nes jie gali būti kenksmingi sveikatai. O Vilniaus vaikų darželio, kur žiurkes matė darbuotojai, niekas neuždarė, išskyrus vieną grupę.

„Šiandien dar nė vienas iš valdininkų neprisiėmė atsakomybės. Nė vienas iš jų negarantavo, kad darželyje yra saugu, žiurkės negrįš ir, jeigu vaikams kas nors atsitiks, tai jis asmeniškai atsakys. Ar leistų jie savo vaikus į darželį, kuriame buvo rasta gyvų žiurkių kolonija? Tiesa, ji buvo išnaikinta, bet ar neateis nauja? Ar saugu leisti šiandien vaikus į darželį? Mes turime vaikus leisti į darželį bijodami, kad žiurkė neįkąstų vaikui arba jos platinama liga naktį nebūtų užnešta ant žaislų, kuriuos mažieji mielai deda į burną. Bijodami, kad žiurkė naktį nebūtų apsilankiusi valgyklos patalpose“, – piktinosi moteris.

Fotolia nuotr./Žiurkė.
Fotolia nuotr./Žiurkė.

Nori bent pirmo aukšto renovacijos

Anot tėvų, vienintelis kelias išspręsti problemą – darželio renovacija, o ne vienos grupės grindų pakeitimas. „Darbai turi būti atlikti kompleksiškai, tiek viduje, tiek išorėje, turi būti sustiprintas cokolis, izoliuotos komunikacijų ir inžinerinių mazgų įvesties kanalai, pakeistos grindys visame pirmame aukšte, užpildant esamas ertmes. Turi būti naudojamos specialios medžiagos, turinčios savo sudėtyje stiklo nuolaužų, kurių žiurkės negraužia. Ir sprendimai turi būti greiti“, – įsitikinusi J.Jurkšaitytė.

Žiurkės buvo išnuodytos, paskui patalpos dezinfekuotos, – sakė D.Valaitė.

Darželio direktorė Dalia Valaitė tėvus ramina – jos teigimu, „dabar nerimui pagrindo nėra“. „Žiurkės buvo išnuodytos, paskui patalpos dezinfekuotos. Vienas tėvelis pasiūlė dviejose grupėse, maisto sandėlyje ir virtuvėje įdėti kameras ir jokio judėjimo nėra. Šiuo metu nieko nėra, o savivaldybė sprendžia, kokios apimties bus remontas“, – sakė D.Valaitė.

Direktorės teigimu, viena grupė tebėra uždaryta ir paruošta remontui, o ar tik ta grupė bus remontuojama, ar visas pirmas aukštas renovuojamas, spręs savivaldybė.

vilniausdrevinukas.lt nuotr./Darželio „Drevinukas“ direktorė Dalia Valaitė
vilniausdrevinukas.lt nuotr./Darželio „Drevinukas“ direktorė Dalia Valaitė

Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas žada, kad jau pirmadienį bus aiškiau, koks remontas laukia darželio netrukus – bus tvarkoma viena grupė ar visas pirmas aukštas. Preliminariai tai gali kainuoti apie 100 tūkst. eurų, miestas pasiryžęs pinigus rasti, tik kol kas dar skaičiuojama ir derinama.

„Tėvai reikalauja, kad darželis būtų visiškai renovuotas nuo vidaus iki išorės. Bent pirmas aukštas, bet tada turi būti šildomos grindys, yra kitų niuansų. Dabar yra skaičiuojama sąmata, kiek preliminariai kainuos. Pinigų duosime, bet darželį padaryti kaip naują, tai tokių biudžeto galimybių neturime“, – teigė V.Benkunskas.

Pinigų švietimui – daugiau

Vicemeras dar laukia ir galutinių išvadų dėl graužikų šioje ikimokyklinėje įstaigoje, kadangi jį pasiekė žinios, jog išardžius grindis po viena grupe jų nerasta. „Todėl neaišku, iš kur tas kvapas. Galbūt iš šildymo sistemos“, – svarstė V.Benkunskas.

Kol kas jokių „Drevinuko“ renovacijos planų miestas neturėjo. O ir galimybių tam skirti lėšų nėra daug, kadangi Klimato kaitos programa pasibaigė, Aplinkos ministerija kol kas naujų paraiškų neteikia. Pinigų turi ir Švietimo ir mokslo ministerija, tačiau visos Lietuvos švietimo įstaigų modernizavimui šiemet skiriama 12 mln. eurų. Jeigu dalis atiteks Vilniui, „Drevinukas“ turėtų atsidurti tarp pirmųjų, kurie į juos pretenduos.

vilniausdrevinukas.lt nuotr./Vilniaus darželis „Drevinukas“
vilniausdrevinukas.lt nuotr./Vilniaus darželis „Drevinukas“

Vilniaus savivaldybės teigimu, prieš kelias dienas patvirtintame 2017 m. biudžete – finansavimo savivaldybės darželiams ir mokykloms padidėjo gana daug. Švietimui ir ugdymui bus skirta 240,1 mln. eurų (17,3 mln. daugiau nei pernai), tačiau iš šitos sumos vos 1,6 mln. eurų numatyta 286 švietimo įstaigų pastatų avariniams remonto darbams atlikti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min