Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželių bėdos – ant valdžios ir tėvų pečių

Vaikai piešia
A.Kripaitės nuotr. / Darželiams trūksta pinigų higienos, ugdymo priemonėms įsigyti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos ikimokyklinių įstaigų atstovai siūlo didinti mokestį už vienos dienos ugdymo paslaugas. Šiuo metu klaipėdiečiai moka 50 ct, tuo tarpu Vilniuje įkainis siekia pustrečio lito, Kaune – litą.

Kaip teigė ikimokyklinių įstaigų bei Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai, šios rinkliavos ir iš tėvų gaunamos 2 proc. nuo pajamų mokesčio paramos nepakanka ugdymo ir higienos priemonėms įsigyti. Jų teigimu, jei savivaldybė galėtų skirti daugiau pinigų skirti, nereikėtų kelti tokio klausimo.

Lėšų nepakanka higienos priemonėms – tualetiniam popieriui ar pan., žaislams, taip pat grožinei literatūrai ir kitiems dalykams. Todėl pasiūlyta didinti mokestį dienos ugdymo paslaugai bent iki lito.

Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus darbuotojai abejojo, ar toks sprendimas būtų priimtinas.
Anot skyriaus vedėjos Laimos Prižgintienės, nemažai tėvų nepajėgia susimokėti už ikimokyklinių ugdymo įstaigų paslaugas, nemokių žmonių vis daugėja. „Galima svarstyti galimybę šį mokestį padidinti iki vieno lito ir Klaipėdoje, tačiau reikia diskutuoti, ar tai būtų realu ir nuo kada mokestį padidinti“, – komentavo Švietimo skyriaus vedėja.

L.Prižgintienės teigimu, finansavimas iš savivaldybės biudžeto šioms ikimokyklinio ugdymo įstaigoms sumažėjo dėl bendros sudėtingos finansinės padėties.

Didelis krūvis ir mažas atlygis

Finansavimo klausimas vaikų darželių atstovams pastaraisiais metais yra vienas skaudžiausių. Dėl pinigų stygiaus ne vienam darbuotojui teko eiti nemokamų atostogų.

Klaipėdos miesto švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Laima Juknienė akcentavo, kad reikėtų grąžinti į grupę dviejų auklėtojų etatus, nes vienai auklėtojai per dieną dirbti daugiau nei 10 val. yra didelis krūvis, taip darbuotojai praranda budrumą.

Ikimokyklinių įstaigų bei Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai pageidautų ir auklėtojų padėjėjų užmokesčio didinimo. Anot jų, šių darbuotojų alga dabar prilygsta valytojoms.

Šiuo metu gaunamą minimalų atlyginimą atstovai siūlė didinti bent iki tūkstančio litų.

Komentarai
Temos Valdžia
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min