TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darželių trūkumą Vilniuje galėtų išspręsti privatūs darželiai

Ikimokyklinuko ugdymo krepšelis turėtų sumažinti privačių darželių kainas, tačiau kiek – kol kas neatskleidžiama.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Verslininkai privačių vaikų darželių steigti neskuba.
Šaltinis: 15min
0
A A

Dalyje sostinės rajonų katastrofiškai trūksta vietų vaikų darželiuose. Kadangi savivaldybė neturi galimybių statyti naujų ikimokyklinio ugdymo įstaigų, vis daugiau vilčių dedama į verslininkus, kurie galėtų steigti gerokai daugiau privačių vaikų darželių.

Tokią mintį svarstė į Vilniaus mero Raimundo Aleknos inicijuotą apskirtojo stalo diskusiją „Privačių darželių steigimo problemos ir jų sprendimo būdai“ susirinkę savivaldybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus visuomenės sveikatos centro specialistai, privačių darželių steigėjai.

Anot R.Aleknos, problemą, kad Vilniuje trūksta darželių, reikia spręsti ne kada nors ateityje, o dabar. „Tam padėtų privačių darželių kūrimas. Supaprastinus higienos normas buvo tikimasi, kad privatūs darželiai bus kuriami sparčiau. Jie kuriami, bet ne tokiais tempais, kaip norėtųsi. Todėl turime sėsti prie bendro stalo ir aptarti realią situaciją bei trukdžius, kurie tampa kliūtimi steigti privačius darželius“, – sakė meras R.Alekna.

Diskusijoje kalbėta apie tai, kad darželiuose ypatingas dėmesys turi būti skiriamas kokybiškoms ugdymo paslaugoms. Pabrėžta, kad visa informacija, reikalinga steigiant darželį, atitinkamose interneto svetainėse turi būti pateikta kuo aiškiau ir paprasčiau.

Visi apskritojo stalo diskusijos dalyviai sutarė, kad gaunant leidimus privačioms ugdymo įstaigoms atidaryti, būtini objektyvūs kriterijai, kuo mažiau turi lemti subjektyvus specialisto sprendimas.

Vaikų darželių steigėjai pabrėžė, kad tartis šiuo aktualiu klausimu jie kviečiami pirmą kartą per septynerius metus, ir pageidavo, kad tokie susitikimai vyktų periodiškai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min