Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugėja besidominčių naująja daugiabučių modernizavimo programa

 Šiuo metu renovacija Vilniuje ir visoje šalyje yra beveik sustojusi. Anot specialistų, įstatymų pataisos turėtų ją paskatinti.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renovacija
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujoji daugiabučių modernizavimo programa palengva sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio, teigiama Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Pasirodė ir pirmosios kregždės: norą renovuoti du daugiabučius pagal naująją programą pareiškė viena Panevėžio bendrija. Ji paskelbė kvietimus teikti pasiūlymus dėl investicijų plano, energinio naudingumo sertifikatų parengimo ir išdavimo prieš bei po renovacijos įgyvendinimo darbų pirkimo.

Taip pat inicijuojamas vieno namo Vilniuje atnaujinimas. Dar trijų namų, esančių Anykščiuose, Kaune ir Utenoje, gyventojai inicijuoja pagal senąją finansavimo modelį parengtų investicijų projektų korekcijas, kad galėtų dalyvauti įgyvendinant naują daugiabučių modernizavimo programą.

„Džiugu, kad sulaukėme pirmųjų naujosios programos dalyvių. Tikiuosi, netrukus jų pavyzdžiu paseks ir kitų šalies miestų gyventojai. Juk programa visų pirma naudinga ir reikalinga žmonėms“, – sako aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

„Džiugu, kad sulaukėme pirmųjų naujosios programos dalyvių. Tikiuosi, netrukus jų pavyzdžiu paseks kitų šalies miestų gyventojai. Juk programa visų pirma naudinga ir reikalinga žmonėms“, – sako aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas.

Ministras primena, jog neprižiūrimas turtas ne tik sensta, bet ir nuvertėja, todėl jį atnaujinti – neišvengiama būtinybė. Kiekvienas atsakingas būsto savininkas, pasak G.Kazlausko, turi suvokti, jog būsto modernizavimas – puiki investicija į ateitį.

„Juo labiau kad po renovacijos, grąžindami lengvatines paskolas ir mokėdami už šildymą, žmonės vis tiek mokės mažiau nei dabar moka tik už šildymą. Taigi atnaujinti namą apsimoka dar ir todėl, kad pavyks sutaupyti“, – pabrėžia Aplinkos ministerijos vadovas.

Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa yra viena iš Lietuvos būsto strategijos priemonių, kuri įgyvendinama siekiant didinti energijos vartojimo efektyvumą, skatinant būsto savininkus atnaujinti savo būstą.

Lietuvos Respublikos Vyriausybė sukūrė visas reikiamas priemones, kurios prisidėtų prie sėkmingo daugiabučių namų atnaujinimo, efektyvių energiją taupančių priemonių įgyvendinimo. Parengta teisinė bazė, sukurtas Kontroliuojamasis fondas, kurio lėšomis galės pasinaudoti daugiabučių namų būstų savininkai, skolindamiesi su ne didesnėmis kaip 3 proc. fiksuotomis metinėmis palūkanomis.

Taip pat parengtas patrauklus naujasis finansavimo modelis, pagal kurį įgyvendinamiems projektams bus teikiama 15 proc. valstybės parama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms įgyvendinti, jeigu bus pasiekta ne mažesnė kaip C energinio naudingumo klasė.

Namo atnaujinimo projektui parengti ir įgyvendinti valstybė teiks 50 proc. paramą, jeigu bus pasiekta ne mažesnė kaip D energinio naudingumo klasė. Socialiai jautrių sluoksnių atstovams taikoma itin palanki valstybės paramos teikimo sistema – apmokamos namo atnaujinimo (modernizavimo) projekto parengimo išlaidos ir kredito draudimo įmoka bei kompensuojamas lengvatinis kreditas ir palūkanos.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą galima gauti Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros prie Aplinkos ministerijos regioniniuose padaliniuose, kurie yra dešimtyje pagrindinių šalies miestų, paskambinus nemokama telefono linija 8 800 200 12 arba internete www.atnaujinkbusta.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min