Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 12d. 09:47

Daugėja lietuvių, sutinkančių dirbti už neoficialų atlyginimą „vokelyje“

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai

Tai paaiškėjo tyrimų bendrovei RAIT atlikus Lietuvos gyventojų apklausą. Apklausa atlikta š.m. rugpjūčio 10–23 dienomis, apklausta 1018 15–74 m. nuolatinių Lietuvos gyventojų.

Apklausos metu Lietuvos gyventojams buvo užduoti klausimai: „Sakykite, prašau, jei darbdavys jums pasiūlytų mokėti neoficialų atlyginimą „vokelyje“, ar jūs sutiktumėte dirbti?“ bei „Ar jums yra tekę gauti visą ar dalį atlyginimo neoficialiai „vokelyje?“ Tų, kurie atsakė, kad jiems yra tekę gauti visą ar dalį atlyginimo „vokelyje“, buvo klausiama, kada jie yra jį gavę.

Tyrimas atskleidė, kad 47 proc. Lietuvos gyventojų, sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą. Šiek tiek daugiau nei penktadalis (21 proc.) Lietuvos gyventojų pasiruošę dirbti bet kokiomis sąlygomis, net jeigu ir visas atlyginimas būtų neoficialus, mokamas „vokelyje“.

Šiek tiek daugiau nei ketvirtadalis (26 proc.) Lietuvos gyventojų teigė, kad sutiktų dirbti, jeigu tik dalis atlyginimo būtų „vokelyje“, o kita oficiali.

25–34 metų amžiaus gyventojai bei turintys vidurinį išsimokslinimą labiau sutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą.

31 proc. Lietuvos gyventojų nesutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą. Taip manančiųjų daugiausia tarp pensinio amžiaus Lietuvos gyventojų. 22 proc. Lietuvos gyventojų neatsakė į šį klausimą.

Tyrimas atskleidė, kad 19 proc. Lietuvos gyventojų kada nors yra gavę visą ar dalį atlyginimo „vokelyje“. Panašūs skaičiai buvo ir 2011 metais – 21 proc.

Apklausa parodė, kad, lyginant su kitomis gyventojų grupėmis, vyrai, 25–34 metų amžiaus gyventojai, žmonės su bendruoju viduriniu išsimokslinimu, vadovai, įmonės savininkai, darbininkai bei bedarbiai statistiškai reikšmingai dažniau nurodė, kad jiems yra tekę visą ar dalį atlyginimo gauti „vokelyje“.

Analizuojant darbingo amžiaus (15–64 metų) Lietuvos gyventojų atsakymus, paaiškėjo, kad už neoficialų atlyginimą sutiktų dirbti daugiau nei pusė (51 proc.) apklaustųjų.

Per pastaruosius 7 mėnesius neoficialiai, visą ar dalį atlyginimo „vokelyje“ teigia gavę 13 proc. apklaustųjų. 

„Mūsų apklausos duomenys atskleidė, kad per pusantrų metų padaugėjo žmonių, sutinkančių gauti atlyginimą „vokelyje“. Pernai metų pradžioje tokių buvo 44 proc., šiais metais trimis procentais daugiau.

Taip pat ženkliai sumažėjo tų, kurie tikrai nesutiktų dirbti už neoficialų atlyginimą. Pernai – 41 proc., šiais metais – 31 proc.“, – apklausos duomenis komentuoja RAIT valdybos pirmininkė Inga Nausėdienė.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min