Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugėja mirtinų atvejų dėl neteisėtų gyventojų veiksmų elektros tinkle

Elektros pastotė
Elektros pastotė
Šaltinis: 15min
0
A A

Rytų skirstomųjų tinklų (RST) duomenimis, nuo šių metų pradžios jau užfiksuoti 5 mirties atvejai bendrovės eksploatuojamo tinklo teritorijoje. Šiais metais žmonių mirtimi pasibaigusių atsitikimų rytinėje Lietuvos dalyje skaičius ženkliai išaugo – šiemet jų užfiksuota tiek, kiek pernai įvyko per visus metus.

Daugumą pernai užfiksuotų mirtinų įvykių lėmė neatsargus gyventojų elgesys. Šiemet tokių atsitikimų priežastys daugeliu atvejų susijusios su piktavališka gyventojų veikla. Daugėjant spalvotųjų metalų vagysčių iš elektros tinklo įrenginių, daugiau užfiksuojama ir su jomis susijusių mirties atvejų, teigiama RST pranešime spaudai.

Pasak RST l. e. p. Saugos ir prevencijos departamento direktoriaus Roberto Krikštaponio, didelį nerimą kelia  šiais metais didėjantis mirčių skaičius, daugeliu atvejų susijęs su piktavališka žmonių veikla. „Siekdami pasisavinti spalvotuosius metalus iš elektros skirstomojo tinklo įrenginių ar neteisėtai prisijungti prie elektros tinko ir naudoti elektros energiją, žmonės nepaiso įspėjamųjų ženklų ir nesusimąsto, jog labai rizikuoja savo sveikata ir gyvybe“, – sako R. Kirkštaponis. Pasak jo, pernai iš viso tokių įvykių per 12 mėnesių buvo penki, vienas iš jų įvyko dėl Utenos rajono gyventojo bandymo neteisėtai prisijungti prie elektros tinklo siekiant naudotis elektros energija. RST atstovo teigimu, neteisėtais ir piktavališkais veiksmais žmonės kelia grėsmę ne tik savo gyvybei, jie gali sužaloti kitus asmenis, sukelti gaisrą ar sutrikdyti elektros energijos tiekimą dideliam skaičiui vartotojų.

RST duomenimis, šiemet ženkliai sumažėjo nelaimingų atsitikimų elektros tinkle dėl gyventojų neatsargumo. R. Kirkštaponio manymu, šiuo atžvilgiu gerėjančią situaciją lėmė jau keletą metų RST vykdomos edukacinės programos bei akcijos visuomenei, ypatingą dėmesį skiriant vaikams ir jaunimui. „Įvairiomis priemonėmis nuolat informuojame gyventojus apie saugaus elgesio reikalavimus esant šalia elektros tinklo įrenginių ar naudojant elektrinius prietaisus buityje. Tikimės, kad mūsų pastangos duoda gerų rezultatų“, – teigia RST l. e. p. Saugos ir prevencijos departamento vadovas.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min