Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 09 25, 17:03 Atnaujinta 2020 09 28, 09:35

Daugėjant COVID-19 atvejų nerimo dėl ligoninių lovų trūkumo nėra, nors Šiauliuose liko tik keturios laisvos lovos

Pastaruoju metu per dieną nustatomų COVID-19 ligos atvejų skaičius perkopė šimtą, o ligoninėse visoje šalyje guli per šimtą žmonių. Ar daugėjant ligos atvejų ligoninės nepritrūks lovų? Gydymo įstaigos ramina, kad ne. Tačiau Šiaulių ligoninė, kurioje plinta virusas, neslepia: iš 18 lovų 14 – jau užimtos. Tiesa, niekas dėl to neišgyvena, nes koronaviruso ligoniams rengiamos papildomos vietos.
Medikai, kovojantys su koronavirusu
Medikai, kovojantys su koronavirusu / Vidmanto Balkūno nuotr. (VUL Santaros klinikos)

Penktadienį skelbtais duomenimis, per paskutinę parą šalyje nustatyta 114 koronaviruso atvejų.

BNS skelbė, kad trečiadienį šalies ligoninėse gulėjo 103 COVID-19 pacientai.

NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė Justina Petravičienė 15min sakė, kad penktadienį ligoninėse buvo gydomi 105 pacientai, reanimacijos ir intensyvios terapijos palatose – 8, 5 asmenims ventiliuojami plaučiai.

Toks ligonių skaičius grėsmės, kad pritrūks lovų, dar kelti neturėtų, turint omenyje, jog prieš pirmąją COVID-19 bangą jų buvo paruošta beveik 800.

Štai Santaros klinikose šiuo metu guli 14 žmonių.

„Toks skaičius yra nekintantis jau labai seniai – gal porą ar trejetą savaičių“, – 15min penktadienį sakė klinikų atstovė spaudai Gitana Letukienė.

Ji pabrėžė, kad dabar į ligonines patenka sunkesni ligoniai, nei anksčiau.

„Dabar guli tie sunkieji. Dabar nebėra taip, kaip pradžioje, kai guldėme visus iš eilės. Tie, kurie guldomi dabar, yra su tam tikrais medicininiais požymiais, iš kurių matyti, kad reikia“, – paaiškino ji.

G.Letukienės teigimu, esant lengvesnei ligos eigai, ligonis gydosi namuose.

„Gal dėl to tas skaičius ir nėra toks katastrofiškas (...) Kol kas nematome, kad trūktų lovų – prognozuoti negali niekas“, – teigė atstovė. G.Letukienė pabrėžė, kad Santaros klinikose visada lovų buvo pakankamai, jos visos nebuvo užimtos ir per pavasarinį ligos proveržį.

Kaune nuogąstavimų nėra

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės atstovė Jūratė Kuzmickaitė sakė, kad nors nustatytų COVID-19 infekcijos atvejų Lietuvoje skaičius perkopė šimtą, LSMU Kauno ligoninės Infekcinių ligų skyriuje pacientų su šia diagnose statistika stabili – apie 16-23 pacientai.

Šiuo metu tokių ligonių yra 20.

„Panašūs skaičiai buvo ir pavasarį, per karantiną. Todėl grėsmės, kad ligoninė pritrūks lovų, nejaučiame“, – patikino ji.

Tuo metu Kauno klinikų atstovė spaudai Austė Aleksandravičiūtė-Šviažienė 15min pabrėžė, kad jei pagrindinėje COVID-19 pacientus gydančioje ligoninėje – LSMU Kauno ligoninėje pritrūktų vietų, koronaviruso pacientams Kauno klinikos atlaisvintų vieną iš korpusų. Norint tai padaryti, reikėtų sumažinti planinių paslaugų apimtis.

Šiaulių ligoninė ruošia papildomas patalpas

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje COVID-19 pacientus gydantis skyrius sparčiai pildosi.

Ligoninės viešųjų ryšių specialistė Zita Katkienė 15min teigė, kad šiuo metu Respublikinės Šiaulių ligoninės Infekcinių ligų skyriuje, talpinančiame 18 lovų, gydoma 14 ligonių, kuriems diagnozuota COVID-19, ir vienas – Intensyviosios terapijos skyriuje.

„Tam atvejui, jei pacientų daugėtų, jau ruošiamasi. COVID-19 sergančių gydymui skirtas pirmas aukštas ligoninės Tuberkuliozės ir plaučių ligų klinikoje. Vyksta parengiamieji darbai“, – pabrėžė ji.

Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovas spaudai Vytautas Riaubiškis 15min teigė, jog šiuo metu čia gydomi 6 koronavirusu užsikrėtę pacientai.

Jis patikino, kad lovų skaičius yra pakankamas, jokios grėsmės jų trūkumui nėra.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min