Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugės atliekų surinkimo aikštelių

Kai kurie gyventojai stambiagabarites atliekas palieka tiesiog prie konteinerių.
Kai kurie gyventojai stambiagabarites atliekas palieka tiesiog prie konteinerių.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jau patvirtintos trys vietos uostamiestyje, kuriose dar iki šių metų pabaigos prasidės aikštelių stambiagabaritėms atliekoms statybos. Viliamasi, kad ši naujovė pakeis dalies klaipėdiečių įprotį palikti tokias atliekas prie buitinių atliekų konteinerių.

Kaip pasakojo Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro (KRATC) projektų ir vietinės rinkliavos administravimo direktoriaus pavaduotojas Olegas Anapolskis, Dumpių sąvartynas, kur šiuo metu gabenamos stambiagabaritės, statybinės bei pavojingos atliekos, nėra tinkama vieta joms rinkti. Anot specialisto, Klaipėdoje planuojama įrengti tris specialias aikšteles Tilžės gatvėje, Šiaurės prospekte bei Plieno gatvėje. Statybas ketinama pradėti dar šių metų pabaigoje. Aikštelės bus statomos pasinaudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bei iš KRATC turimų išteklių.

Steigiant daugiau stambių atliekų surinkimo aikštelių siekiama, kad gyventojai savo iniciatyva išvežtų šiukšles nepaisydami jų vežimo grafiko. Ši paslauga, anot O.Anapolskio, gyventojams papildomai nekainuos. Ji bus įskaičiuota į metinį šiukšlių išvežimo rinkliavos mokestį. Be šių aikštelių, ketinama įkurti ir apie 17 kompostavimo, stambių atliekų bei statybinių atliekų aikštelių ne vien Klaipėdoje, bet ir visame regione. 

Klaipėdos savivaldybė kasmet inicijuoja švarinimosi akcijas, kurių metu gyventojai raginami iškuopti rūsius bei pasinaudoti proga atsikratyti stambiomis atliekomis. Visuotinio švarinimosi akcijų metu kiemuose statomi specialūs konteineriai. Tačiau pasak Klaipėdos savivaldybės Aplinkos kokybės skyriaus vedėjos Rasos Povilanskienės, klaipėdiečiai  ir tuomet linkę šiukšles išrikiuoti šalia konteinerių. Specialistė pasakojo raginanti butų ūkio valdas ar namų bendrijas užsakyti specialius konteinerius ir pasirūpinti savo administruojamų kiemų švara, juolab, kad ši paslauga yra nemokama.

Trys stambiagabaritėms atliekoms skirtos aikštelės atsiras Plieno, Tilžės gatvėje bei Šiaurės prospekte.

Įmonės „Vitės valdos“, administruojančios daugiau nei 2000 namų, direktorius Remigijus Valentinavičius nesutiko su teiginiu, kad kiemuose stinga tvarkos. Anot jo, kiekvieną pavasarį yra organizuojamos daugiabučių gyventojų talkos, kurių metų tuštinami rūsiai, išmetamos įvairios ne buitinės atliekos. Direktoriaus pastebėjimu, net ir neprašyti atliekų vežėjai iš kiemų surenka ir išveža šalia buitinių atliekų konteinerių sumestas didelių gabaritų atliekas, medžių šakas.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min