TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių gyventojai sukilo prieš bendrijos pirmininką (nuotraukos)

Klaipėdiečiai tikino besibaiminantys, kad jų pinigai gali būti švaistomi vėjais.
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Klaipėdiečiai tikino besibaiminantys, kad jų pinigai gali būti švaistomi vėjais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos Bandužių ir Lūžų gatvių gyventojai antradienio vakarą sukilo prieš beveik porą dešimtmečių jų daugiabučių bendrijai „Bandužiai“ vadovaujantį pirmininką – Algirdą Paleckį.

Devyniolikos daugiabučių gyventojai piktinasi, kad neskaidriai naudojami jų pinigai, nepateikiamos jokios ataskaitos, o pirmininko niekaip nepavyksta pajudinti iš užimamų pareigų.
„Jis dirba čia nuo 1988-ųjų ir iki šiolei turime tokį tarybinį palikimą“, - piktinosi viena iš susibūrusios iniciatyvinės grupės lyderių – Ligita Girskienė. Ji kaltino A.Paleckį arogancija, savavališkai naudojančiu bendrijos lėšas, išsimokant didžiulius priedus prie atlyginimo.

Rinkimai nepavykdavo

Anot iniciatyvinės gyventojų grupės, pirmininku A.Paleckis išrinktas neteisėtai, esą su gyventojais nesitariama ir visi sprendimai, kaip panaudoti sukauptas lėšas daugiabučiams atnaujinti – priimami vienašališkai. Esą ir atlyginimus, ir priedus jis pats nusistato kas mėnesį vis kitokius.
Per porą metų, kai imta vis garsiau piktintis pirmininko veiksmais, niekaip nepavyko jo įkalbėti sušaukti visuotinį gyventojų susirinkimą ir perrinkti vadovą. Bendrijoje nėra nei valdybos, nei kokios revizijos komisijos, kuri turėtų svertų kontroliuoti vadovą. Esą ir pati savivaldybė neturi svertų sukontroliuoti A.Paleckį, į raginimus surengti visuotinį bendrijos susirinkimą pirmininkas nereaguoja.

Pavadino kliedesiais

Pats A.Paleckis visus gyventojų mestus kaltinimus pavadino kliedesiais. Esą patys gyventojai vangiai renkasi į susirinkimus, todėl niekaip nepavyksta surinkti būtino kvorumo, kad būtų išrinktas naujas pirmininkas.

„Aš esu pasiruošęs perleisti vadovo vietą, tačiau negaliu paimti ir viską atiduoti bet kam – turi būti išrinktas, patikimas žmogus“, - teigė jis. „Bandužių“ bendrija vienija apie 1137 narius, tačiau į susirinkimus ateina vos keli šimtai.

Skundai dėl viešojo intereso pažeidimo pasiekė generalinę prokuratūrą. Tačiau ši informavo, kad nėra jokio pagrindo kreiptis į teismą. Bendrija buvo įkurta 1999-aisiais, tačiau iniciatyvinė grupė teigia, kad nebuvo skelbta jokio visuotinio susirinkimo ir klausta, ar gyventojai nori priklausyti bendrijai, ar ne. Nors bendrijos įstatuose žymima, kad visuotinis susirinkimas buvo sušauktas – jokių tą faktą įrodančių protokolų nepavyko rasti.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Butų ir energetikos poskyrio vedėjas Algis Gaižutis tikino žinąs apie situaciją „Bandužiuose“. „Kaip sutaikyti abi puses – sudėtinga rasti vaistų. Tačiau, nemanau, kad mitingais galima pasiekti susitarimų. Kuo mažiau pykčių ir asmeniškumų. Teisiniai svertai situacijai išspręsti tikrai yra“, - teigė jis. 

Daugiabučių namų savininkų bendrija „Bandužiai“ vienija 19 gyvenamųjų namų. Susibūrusi iniciatyvinė grupė teigia, kad A.Paleckis nuo 1994-ųjų nėra tikrasis bendrijos narys – būsto „Bandužiuose“ neturi.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min