Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiabučių kiemus atsikasa gyventojai, o pinigus pasiima administratoriai?

Sniego kastuvas
Gintaro Lukoševičiaus/BFL nuotr. / Sniego kastuvas
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš gerų gyventojų pastangų nukasti užpustytus kiemus gali pasipelnyti daugiabučius administruojančios bendrovės. Valdininkai sutinka – sukontroliuoti šį procesą beveik neįmanoma.

Klaipėdietis Ramūnas šią žiemą jau kelis kartus kastuvu iškasė užpustytą savo kiemą Karklų gatvėje. Pagalbos iš namą administruojančios bendrovės nė karto nepavyko sulaukti. Nedideliame namo kieme automobilius laiko keli kaimynai, tačiau nė vienas nėra matęs, kad užpustytas kiemas būtų nukasamas administratorių. 

„Kiemas buvo nukastas itin švariai – juk sau kasėm, gi negaila. Tačiau ar nebus taip, kad administratoriai, nė karto taip ir nepasirodę kieme, prisiskirs šį darbą sau ir pasiims pinigus. Iš esmės už nieką – darbą, kurio jie nepadarė“, – piktinosi klaipėdietis. 

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento vadovas Liudvikas Dūda sutiko, kad problema iš tiesų egzistuoja ir sužiūrėti kiekvieną nuveiktą darbą – beveik neįmanoma. Administratoriai informuoja valdininkus, kokius darbus nuveikė, kokius kiemus išvalė, ir už juos pateikia sąskaitas savivaldybei. 

„Šiaip administratoriai turėtų informuoti, kad kurį nors kiemą išvalė gyventojai, ne jie. Tuomet ir sąskaita neturėtų būti pateikiama“, – aiškino L.Dūda. 

Anot jo, kol kas tai nėra masinis reiškinys – retas kuris gyventojas eina valyti savo kiemo, nedažnos ir talkos.

„Reikia pripažinti, kad įkainiai už kiemų valymą nėra dideli. Centai už kvadratinį metrą. Tačiau kompanijos dalyvavo konkurse, pačios pasiūlė tokias kainas, ne mes“, – aiškino valdininkas. Pasak pašnekovo, klaipėdietis valydamas kiemą galėjo „uždirbti“ daugiausiai 10 litų. 

„Įdomu, ar ir žinodami įkainius žmonės eitų ir kastų savo kiemus“, – svarstė L.Dūda. 

Šią žiemą pora Klaipėdos daugiabučius administruojančių įmonių jau gavo 200 Lt baudas už neatliktus darbus. Bendrovių darbininkai keliuose kiemuose net nebuvo pasirodę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min