Dabar populiaru
Publikuota: 2017 balandžio 29d. 13:04

Daugiabučius renovuojanti įmonė: „Tauragė – vagių miestas“

Įrankius vagys išnešė per devynaukščio rūsio langą.
Daivos Žebelienės nuotr. / Įrankius vagys išnešė per devynaukščio rūsio langą.

Įsibrovus į renovuoti pradėto devynaukščio namo prie autobusų stoties rūsį, pavogta įrankių maždaug už 15 tūkstančių eurų. Namo atnaujinimo-modernizavimo darbus atliekančios Telšių bendrovės „Darmina“ direktoriaus pavaduotojas Artūras Znotinas kerta be gailesčio: „Tauragė – vagių miestas“. Anot jo, įmonė dirba ir kituose šalies miestuose, tačiau tokių vagysčių nepatyrė niekur.

Grobį turėjo išsivežti

„Tauragės kurjerio“ kalbintas UAB „Darmina“ direktoriaus pavaduotojas Artūras Znotinas sakė, kad paaiškėjus apie įvykdytą nusikaltimą devynaukščio gyventojai pasakojo, jog įtartiną bruzdesį juto apie 4.30–5 valandą ryto. Taksi automobilių stovėjimo aikštelėje priešais daugiabutį naktį taksi vairuotojų nebuvo.

Kaip ryte pastebėta, vagys įsibrovė per nedidelį langą daugiabučio rūsyje. Per tą langą pavogti įrankiai buvo ir iškelti. Tačiau, anot bendrovės atstovo, pavogta tiek įrankių, kad panešti buvo neįmanoma – reikėjo mašina išvežti. Pavogtų įrankių vertė – apie 15 tūkstančių eurų. Vien profesionalus metalo, vamzdynų presavimo įrankis kainuoja 3800 eurų, pavogti tokie trys. Gręžti, kalti naudojami perforatoriai, anot A.Znotino, kainuoja po 1500 eurų, pavogti trys. Įmonė neteko dviejų vamzdynų litavimo aparatų, kurie kainuoja po 1000 eurų, įvairių kitų smulkmenų, specialių įrankių komplektų su raktais, replėmis.

Dėl vagystės strigs darbai

„Darminos“ direktoriaus pavaduotojas sakė, kad šiame objekte dirbo tris dienas. Per pirmas darbo dienas darbininkai buvo atlikę paruošiamuosius darbus, nuėmė senąją šildymo izoliaciją.

„Pirmadieniui buvome pasiruošę pradėti montuoti naujus magistralinius vamzdynus, todėl visi įrankiai jau buvo suvežti. Įmonė renovuojamuose objektuose įrankius laiko šiluminiuose mazguose, nes jie rakinami specialiais raktais. Lig šiol visuose miestuose tai buvo patikima“, – sakė A.Znotinas.

Anot jo, pavogti įrankiai pirkti ne iš statybinių prekių prekybos centrų, o profesionalūs. Jie aukštos kokybės, ilgai tarnaujantys

Įsibrovus į renovuoti pradėto devynaukščio namo prie autobusų stoties rūsį, pavogta įrankių maždaug už 15 tūkstančių eurų.

„Mums jie nusidėvi per dvejus–trejus metus, o eiliniam žmogui visam gyvenimui užtenka“, – sakė bendrovės atstovas.

Jis neslepia, kad įvykdyta vagystė sutrukdys darbams, tačiau pridūrė, kad jau organizuojami konkursai naujiems įrankiams įsigyti.

„Tokius įrankius, kokius pavogė, įsigyti ne taip paprasta – jie nepadėti prekybos vietose ir nelaukia pirkėjo. Jie gaminami Vokietijoje, juos reikia užsakyti. Per dvi savaites turės atsirasti pas mus“, – patikino pašnekovas, o kol kas bendrovė atsiveš rezervinius įrankius.

A.Znotinas atskleidė, kad neseniai įmonėje buvo atlikta inventorizacija, visi įrankiai sužymėti, ant jų išgraviruoti kodai. Tai turėtų palengvinti pavogtų įrankių paiešką. Jis tvirtino, kad savo įmonės darbuotojais neabejoja, jais pasitiki.

Nespėjo sudaryti sutarties su apsaugos tarnyba

„Darminos“ direktoriaus pavaduotojas A.Znotinas „Tauragės kurjeriui“ sakė, kad jų įmonė derėjosi su apsaugos įmone, tačiau nespėjo sudaryti sutarties.

„Renovacijos darbus „Darmina“ atlieka ir Utenoje, Prienuose, Šakiuose, Kybartuose, Plungėje, Palangoje, Panevėžyje, Vilniuje, tačiau nėra buvę, kad ten kas nors dingtų. Tik Tauragėje nukentėjome nuo vagių. Anksčiau vykdydami kitų Tauragės daugiabučių modernizavimo darbus jau buvome pasimokę. Sakau, tik Tauragėje taip. Vagių miestas, o kaip kitaip pavadinsi“, – pykčio neslėpė A.Znotinas.

Pasak A.Znotino, statybinės medžiagos dingdavo renovuojant kitus Tauragės daugiabučius – Dainavos, J.Tumo-Vaižganto gatvėse.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai atlieka tyrimą ir dėl vagystės iš Vytauto gatvėje renovuojamo daugiabučio. Praėjusią savaitę taip pat iš rūsyje esančio šilumos punkto pavogti elektriniai įrankiai ir plieniniai radiatoriai. Dėl vagystės daugiabutį renovuojančiai bendrovei padaryta 825,95 eurų žala.

„Tauragės kurjeris“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min