Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Daugiau kaip 20 tūkst. gyventojų pasirašė elektroninę peticiją prieš Baltarusijos atominę elektrinę

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas
Šaltinis: 15min
0
A A

Daugiau kaip 20 tūkst. Lietuvos gyventojų pasirašė po elektronine peticija prieš atominės elektrinės statybą Baltarusijoje.

Elektroninės peticijos „NE – Baltarusijos atominės elektrinės statybai Vilniaus pašonėje“ organizatoriai įteikė beveik 22 tūkst. palaikančių žmonių parašų surinkusį dokumentą Vyriausybei, teigiama išplatintame pranešime.

Peticijoje pažymima, kad elektrinės Baltarusijoje statyba gali turėti neigiamą poveikį Lietuvos aplinkai, nes eksploatuojant atominę elektrinę bus pakeistas Neries upės hidrologinis režimas, be to galima radionuklidų pernaša tiek vandeniu, tiek oru. Taip pat teigiama, kad įvykus reaktoriaus avarijai galėtų kilti grėsmė Lietuvos aplinkai ir gyventojų sveikatai.

Baltarusijoje planuojamos statyti atominės elektrinės priešininkai teigia, kad Rusijoje sukurtas reaktorius AES-2006, kurį norima įrengti Baltarusijos atominėje elektrinėje, bus įrengiamas pirmą kartą, todėl esą nėra jokių praktikoje patvirtintų jo patikimumo ir techninių sprendimų efektyvumo įrodymų.

Peticijoje taip pat teigiama, kad elektrinės Baltarusijoje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje neatitinka realybės.

Neleiskime, kad Lietuva taptų įkalinta į nepatikrintos branduolinės energetikos ir jos neigiamo poveikio žmonių sveikatai ir aplinkai tinklą, eigiama peticijoje.

Pasak vieno iš peticijos iniciatorių, Klaipėdos universiteto aplinkos inžinerijos ketvirto kurso studento Manto Juškos, kelių dešimčių tūkstančių žmonių išsakyta nuomonė yra svarus argumentas politikams aktyviai ieškoti galimybių, kad pavojingas atominės elektrinės Astrave projektas nebūtų realizuotas.

„Esame pilietiškai nusiteikę ir jaučiantys atsakomybę savo gimtinei jauni žmonės, mums svarbu, kas vyksta Lietuvoje ir šalia jos“, – pabrėžia M.Juška.

Planuojama atominė jėgainė Astrave iškiltų 23 kilometrų atstumu nuo Lietuvos sienos, 55 kilometrai iki Vilniaus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min