Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 24d. 16:13

Daugiausiai pažeidimų – aukštųjų mokyklų bendrabučiuose

Šiaulių universiteto I-ojo bendrabučio remontas
Zigmo Ripinskio nuotr. / Daugelyje Kauno mieste ir rajone patikrintų bendrabučių trūksta vonios ir dušo patalpų. O esamų būklė prasta.

Kauno visuomenės sveikatos centro (KVSC) specialistai šiemet Kaune patikrino 66, o Kauno rajone – 22 įstaigas, teikiančias apgyvendinimo paslaugas. Nustačius pažeidimus, 28 vietų vadovams surašyti administracinės teisės pažeidimo protokolai bei skirtos administracinės nuobaudos.

Daugiausia pažeidimų rasta aukštųjų mokyklų bendrabučiuose. Beveik visuose juose specialistai nustatė, kad esamam gyventojų skaičiui trūksta vonios ar dušo patalpų. Kai kur pastebėta, kad bendrabučių gyventojams patalynė keičiama rečiau nei kas savaitę. Ne viename bendrabutyje rastos lovos, spintos buvo itin prastos būklės, per retai valomos bendrojo naudojimo patalpos, tokios kaip virtuvė.

Taip pat dalyje bendrabučių patalpų vidaus apdaila neatitinka funkcinės paskirties, sienų ir grindų paviršiai nelygūs, neatsparūs plovimui, o darbuotojai dirba nepasitikrinę sveikatos arba neišklausę privalomų sveikatos žinių mokymų.

KVSC duomenimis, Kaune ir rajone apgyvendinimo paslaugas teikia 140 objektų: 49 viešbučiai, 57 bendrabučiai bei 34 kiti, apgyvendinimo paslaugas teikiantys, objektai – kaimo turizmo sodybos, svečių namai. Visuomenės sveikatos saugos kontrolė buvo atlikta 88-ose apgyvendinimo paslaugas teikiančiuose įstaigose.

Iš visų tikrintų objektų, pažeidimų nerasta tik 13 vietų. Be to, kai kur pažeidimai rasti jau ankstesnio tikrinimo metu. Dauguma šių pažeidimų susiję su patalpų remontu, dušų patalpų įrengimu, naujų baldų įsigijimu.

Dar kartą įspėti apgyvendinimo paslaugas teikiantys asmenys įsipareigojo šiuos darbus atlikti per 2010-2011 metus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min