2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2010 07 01

Dauguma Carito apklaustųjų teigia, jog prostituciją Lietuvoje reikia drausti

Dauguma Lietuvos Carito apklaustų gyventojų teigia, jog prostituciją Lietuvoje reikėtų drausti. Taip tyrimo metu manė 68 proc. apklaustųjų.
Prostitucija Lietuvoje užsiima net ir aukštą išsilavinimą turinčios, pasiturinčių tėvų dukterys.
Prostitucija / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Šios katalikiškos organizacijos teigimu, apklausoje, kurioje dalyvavo 602 gyventojai, 89 proc. apklaustųjų prostituciją įvardijo kaip vieną didžiausių socialinių problemų.

Pasak Lietuvos Carito, beveik 72 proc. apklaustųjų prostituciją sieja su prekyba žmonėmis, 55 proc. su smurtu ir išnaudojimu, maždaug 39 proc. ji siejasi su narkotikais ir alkoholiu.

Tiesa, beveik 16 proc. apklaustųjų prostitucija asocijuojasi su didelėmis pajamomis, 13 proc. su moterų seksualine laisve, o 2,5 proc. ją sieja su perspektyvia karjera.

„Tik nedaugelis tebegalvoja, jog prostitucija yra sava valia pasirenkamas darbas ar moterų seksualinės laisvės išraiška. Tačiau vis dar skiriasi vyrų ir moterų požiūriai,“ – pranešime cituojama Lietuvos Caritas projekto „Pagalba prostitucijos ir prekybos moterimis aukoms“ koordinatorė Kristina Mišinienė.

Jos teigimu, 75 proc. apklaustų moterų mano, jog prostituciją reikia drausti, tuo metu taip manančių vyrų yra 52 proc.

Tačiau tiek vyrai, tiek moterys, kalbėdami apie prostitucijoje dalyvaujančių veikėjų bausmes, pasisakė, jog visų pirmiausia reikėtų bausti klientus (atitinkamai 31 proc. vyrų ir 36 proc. moterų) ir sutenerius (atitinkamai 30 proc. ir 30,6 proc.).

Apklausos duomenys taip pat parodė, jog 16 proc. apklausos dalyvių neprieštarautų, jeigu artimas žmogus verstųsi šia veikla.

Lietuvos Carito tyrime dalyvavo 602 asmenys iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės ir Panevėžio apskričių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min