Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dauguma ką tik pasieniečiais tapusių jaunuolių tarnaus pasienyje su Rusija

Pasienis
VSAT nuotr. / Pasienis
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadienį 12 val. iškilmingos ceremonijos metu Pasieniečių mokykloje Medininkuose (Vilniaus raj.) 38 jos absolventams bus įteikti baigimo diplomai. Po priesaikos jauniesiems pasieniečiams, tarp kurių yra 14 merginų, bus suteikti ir pirmieji jų gyvenime grandinio laipsniai.

Jau pirmadienį šis būrys jaunų pasieniečių stos saugoti Lietuvos sienos.

Diplomus absolventams įteiks Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vado pavaduotojas Štabo viršininkas Genadijus Kuznecovas.

Ceremonijoje, be VSAT pareigūnų, dalyvaus absolventų artimieji, kiti svečiai, šventinį pasirodymą surengs Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras.

Net 25 iš šių naujų VSAT pareigūnų paskirti tarnauti į sieną su Rusija saugančią Pagėgių rinktinę. 5 ką tik pasieniečiais tapę jaunuoliai tarnaus sieną su Baltarusija saugančioje Vilniaus rinktinėje, 4 – taip pat už šios sienos apsaugą atsakingoje Varėnos rinktinėje.

Šios laidos absolventai taip pat tarnaus Ignalinos, Lazdijų ir Pakrančių apsaugos rinktinėse.
Iš viso tai jau 16-oji Pasieniečių mokyklą baigusių kursantų laida ir trečioji, kuri pasienietiškus mokslus baigė naujame moderniame mokyklos komplekse šalia Vilniaus esančiuose Medininkuose.

Čia kursantams sudarytos ypač puikios mokslo ir gyvenimo sąlygos naujutėlaičiuose šiuolaikiškuose pastatuose su visa būtina įranga, praneša Sienos apsaugos tarnyba.

Mokslas Pasieniečių mokykloje trunka pusantrų metų. Į ją priimami Lietuvos piliečiai iki 30 metų amžiaus, turintys ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą.

Mokyklos kursantai aprūpinami uniforma, apgyvendinami šiuolaikiškuose bendrabučiuose. Būsimieji pasieniečiai taip pat gauna 481 Lt stipendiją.

Baigusiesiems Pasieniečių mokyklą garantuojamas darbas VSAT padaliniuose, įskaitoma privalomoji pradinė karo tarnyba, atsiveria galimybės stažuotis kitose Europos valstybėse.
Po studijų mokykloje jaunuoliai gali iškart stoti į 2-ajį bakalauro studijų kursą M. Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete mokytis pagal teisės ir valstybės sienos apsaugos programą.

Komentarai
Temos Rusija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min