2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2014 06 16

Daugumos Seimo frakcijų atstovai palankiai vertina D.Žalimo ir J.V.Žuko kandidatūras

Daugumos Seimo frakcijų atstovai palankiai vertina prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamas Lietuvos kariuomenės vado ir Konstitucinio Teismo (KT) pirmininko kandidatūras – pirmąjį postą siūloma patikėti generolui majorui Jonui Vytautui Žukui, antrąjį – Dainiui Žalimui.
Dainius Žalimas ir Jonas Vytautas Žukas
Dainius Žalimas ir Jonas Vytautas Žukas / BFL nuotr.

Tik „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Petras Gražulis kritiškai vertina D.Žalimą.

P.Gražulis: Apsaugok Aukščiausiasis

„Apsaugok Aukščiausiasis, konservatoriai viską užvaldys. D.Žalimas – nesąmonė (...). Turi būti politiškai neutralus, o jis yra, man atrodo, konservatorių partijos narys. Tai kaip tai gali būti. Aš manau, kad tai iš viso absurdas“, – BNS sakė P.Gražulis.

Apie J.V.Žuką jis atsiliepė palankiau. Jis sakė gerą nuomonę apie kandidatą susidaręs ir iš savo brolio – buvusio ilgamečio vyriausiojo kariuomenės kapeliono Juozo Gražulio – pasakojimų.

„Kažkiek esu girdėjęs atsiliepimų, daugiausia iš savo amžinatilsį brolio, vyriausio kariuomenės kapeliono, jis taip gana teigiamai vertindavo, kadangi bendravo su ponu Vytautu Žuku. Aš manau, kad neturėtų būti kažkokių prieštaravimų“, – sakė „tvarkietis“.

I.Šiaulienė: pasirinkimas teigiamas

Didžiausios parlamento – Socialdemokratų partijos – frakcijos seniūnės Irenos Šiaulienės teigimu, nors frakcija dar nesvarstė šių kandidatūrų, ji didelių abejonių dėl jų neturinti.

„Mes, kaip socialdemokratai, greičiausiai palaikysime šiuos kandidatus (...). Manyčiau, kad pasirinkimas teigiamas ir turėtų sulaukti palaikymo Seime“, – BNS sakė I.Šiaulienė.

V.Gapšys: nemanau, kad turėtų kilti labai didelių abejonių

„Darbietis“ Vytautas Gapšys BNS savo ruožtu tvirtino manantis, kad dėl kandidatų neturėtų kilti pasipriešinimo jo frakcijoje.

„Man būtų šiek tiek anksti kalbėti, bet tikrai ir vieną, ir kitą apsvarstysime. D.Žalimą asmeniškai pažįstu, kitaip nei poną J.V.Žuką, su kuriuo neteko garbės bendrauti. Tai tikrai kompetentingas teisininkas, kuris turi didelę patirtį, ir Konstituciniame Teisme jau sukaupęs tam tikrą patirtį, todėl tikrai labai rimtai svarstysime.

„Jeigu man būtų reikėję siūlyti kandidatą, būčiau irgi pasirinkusi J.V.Žuko kandidatūrą. Jis labiausiai pasirengęs šioms pareigoms“, – BNS teigė R.Juknevičienė

Dėl pono J.V.Žuko, kiek suprantu, pasirinkimas, yra labai ribotas, yra aštuoni generolai, berods, iš kurių galima rinktis. Krašto apsaugos ministras politinėje taryboje pristatė jo kandidatūrą, nemanau, kad turėtų kilti labai didelių abejonių“, – sakė V.Gapšys.

Kaip J.V.Žuko privalumą jis nurodė tarptautinę patirtį.

R.Juknevičienė: jeigu man būtų reikėję siūlyti, būčiau pasirinkusi tą patį

Didžiausios opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė itin palankiai įvertino kandidatą į kariuomenės vadus.

„Jeigu man būtų reikėję siūlyti kandidatą, būčiau irgi pasirinkusi J.V.Žuko kandidatūrą. Jis labiausiai pasirengęs šioms pareigoms“, – BNS teigė R.Juknevičienė.

Ji tvirtino neturinti prieštaravimų ir dėl D.Žalimo kandidatūros.

E.Masiulis: galime tik sveikinti

Kitos opozicinės Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovas Eligijus Masiulis pirmadienį neabejojo, kad jo vadovaujama frakcija palaikys abu prezidentės kandidatus.

„Galime pasveikinti tokį prezidentės pasirinkimą“, – sakė E.Masiulis.

Anot jo, imponuoja tarptautinė J.V.Žuko patirtis dirbant NATO. D.Žalimą jis apibūdino kaip kompetentingą profesionalą.

Pagal Konstituciją, Konstitucinio Teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria Seimas prezidento teikimu. Kariuomenės vadą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie 15min