Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 04 10

Dažniausios avarijų priežastys – nuovargis, mobilieji telefonai ir alkoholis

Skaudžiausias pasekmes keliuose sukeliančios eismo įvykių priežastys – pavargę, mobiliaisiais telefonais kalbantys arba alkoholio vartoję vairuotojai, rodo draudimo grupės RSA atliktas tyrimas.
Vairuotojas
Vairuotojas / Photos.com nuotr.

2008 m. Lietuvoje užregistruota daugiau negu 1000 eismo įvykių, kuriuose dėl neblaivių asmenų kaltės buvo sužeisti žmonės. Tyrimas parodė, kad telefonu kalbantys ir pavargę vairuotojai yra ne mažiau pavojingi keliuose, tačiau jie bent jau sąmoningai imasi mažinti savo būklės keliamą pavojų, o alkoholio vartoję vairuotojai – atvirkščiai – vairuoja dar agresyviau, teigiama išplatintame pranešime.

„Neatsakingas vairuotojų elgesys, sėdant prie vairo išgėrus alkoholio, sukelia labai skaudžių pasekmių. Tokių atvejų proveržį stebime ilgaisiais savaitgaliais ir kitomis švenčių dienomis. Paprastai per savaitgalį „Lietuvos draudimo“ skambučių centras užregistruoja po 100 įvykių kasdien, o per šventinius savaitgalius įvykių skaičius padidėja net dvigubai – iki 200 per dieną“, – sakė „Lietuvos draudimo“ Kompleksinių žalų direktorius Gytis Matiukas. Artėjant šventiniam savaitgaliui draudimo bendrovės ekspertas ragina elgtis atsakingai ir nevairuoti ne tik išgėrus, bet ir pavargus, už vairo nekalbėti mobiliuoju telefonu.

Nuovargio įtakos vairavimui tyrimo duomenys parodė, kad miego trūkumas gali būti toks pat kenksmingas, kaip alkoholio vartojimas. Nuovargis ilgina reakcijos laiką, skatina vairuotoją klysti ir vairuoti neatsargiai. Mokslininkai įrodė, kad vairuotojo būsena jam nemiegojus dvi paras prilyginta vairavimui, turint 0,1 alkoholio promilės kraujyje. Kitaip tariant, vairuoti nemiegojus 18 ar 21 val.– tas pats, kaip vairuoti atitinkamai turint 0,05 ar 0,08 alkoholio promiles kraujyje.

Vairuotojų elgesio kelyje tyrimas atskleidė tendenciją: vairuojant ir kalbant mobiliuoju telefonu, nepriklausomai nuo to, ar yra naudojama laisvų rankų įranga, ar ne, vairuotojas turi susidoroti su žymiai didesniu informacijos kiekiu, todėl jo natūrali reakcija sulėtėja. Buvo išmatuota, kad sulėtėjusi reakcija avarijos galimybę padidina 4-5 kartais. Kalbant telefonu stabdymo reakcijos laikas prailgėja net 0,5 s, tai yra vairuotojas automobilį sustabdo net tris kartus lėčiau negu vartojus alkoholio (tačiau neviršijant leidžiamos 0,4 promilių normos).

Nors kalbantys telefonu ir ilgai nemiegoję vairuotojai dėl sulėtėjusios reakcijos yra tokie pat pavojingi kaip išgėrę vairuotojai, pavargę ir kalbantys telefonu vairuotojai sąmoningai važiuoja lėčiau ir laikosi didesnių atstumų nuo kitų eisme dalyvaujančių automobilių. Išgėrę vairuotojai vairuoja agresyviau, nesilaiko saugaus atstumo ir dažniau staigiai stabdo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius